MAP+om van azt látom az árfolyam értéke csökken, ez folyamatosan csökkenni fog? Vagy változó?

Figyelt kérdés
Mivel nem volt eddig ilyen papírom nincs benne tapasztalatom. Kérném olyan adjon kérdésemre választ, aki ért hozzá! Biztos jó döntés volt venni 5 éves állampapírt? Vagy inkább jobb a félre tett pénzt benntartani a számlán? Ha az árfolyam értékére megy rá a kamat akkor 5 év múlva mennyi lesz belőle így, ha csökken? Örülhetek ha vissza kapom azt az összeget, amennyiért vettem az állampapírt?

#állampapír #árfolyamérték
2019. okt. 25. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Összekevered a vételi árfolyamot a kamattal.
2019. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mikor nyitottad? Gondolom nem régen. Az első időszakokban az értéke mínuszba megy, pont azért hogy ne akarják az emberek megkötés után nem sokkal bármi okból felbontani.

Érdekes, nekem az ügyintéző erről pontosan tájékoztatott. Nekem is így volt, az első pár hónapba mínuszba ment, de utána x idő elteltével - most meg nem mondom pontosan mennyi - folyamatosan pozitív a hozam.

Szerintem nálad is ez lehet a helyzet.

2019. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szóval megnyugtatásul, egy év elteltével megkaptam az állampapírom után a vásárlási ára 2,553%-át.
2019. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon friss még ez a papír, úgy kb 6 ezerrel kevesebb amennyiért vettem. Az durva lenne, ha mínuszba átmenne a papír árfolyamértéke. Az árfolyam érték az amennyiért eladható, nem? Tehát ha mondjuk elakarnám adni akkor erre az árra jönne rá a kamat? Vagy amilyen árfolyamértéke lesz 5 év után azzal lesz számolva a kamatja is? Vagy azzal amennyiért vettem? Tökre nem világos. Én nagyon gagyi tájékoztatást kaptam, szívok most rendesen az egésszel, lehet mászkálhatok most majd vele, hogy tiszta legyen az egész előttem. :/ De a neten is elég eltérő leírások, vélemények vannak, ezért szeretnék olyannak beszélni akinek van állampapírja.
2019. okt. 25. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha 99,75-öt látsz, az azért van, mert ha vissza akarnád váltani idő előtt, akkor van egy 0,25%-os büntetés/díj (ahogy tetszik). Ha tartod lejáratig, akkor 100%-ot kapsz vissza.
2019. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igen, vissza fog állni 100%ra a végén.
2019. okt. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Biztos jó döntés volt venni 5 éves állampapírt?"


Nem, mert még minimális szinten sem néztél utána annak, hogy mi ez. Most meg meglepődsz alapvető dolgokon. Így beleugrani valamibe nagyon nem jó döntés.

2019. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Erről nem tájékoztattak, csak arról hogy miről szól az állampapír és mennyt kamatozik, hogyan kell kiszámolni. Árfolyamértékről szó sem esett és a neten sem találok erről információt. A bankban ráadásul félre is tájékoztattam egyes dolgokban amire később jöttem rá. Honnan tájékozódjon az ember, ha téves információkat kapsz és sok az ellentétes vélemény? Mondj erre tanácsot kérlek!
2019. okt. 26. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:

1 honap utan mar pluszos lesz.


100.000-ert veszel.

Masnap er 99.75%-ot. Az 99750ft.

Ez naponta fog noni, 1 honap utan lesz asszem 100041ft korul. 2 honap utan 100332ft.

2019. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amiket irtam szamok, az a hivatalas webkincstari ertekek. Ha bankba vetted, akkor ott valszeg kicsit magasabbaka dijak, de elvileg ott is naponta kell nonie.
2019. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!