Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos bankártya...

Mennyire biztonságos bankártya adatait megadni online vásárlás esetén?

Figyelt kérdés
hallottam valami olyasmit, hogy egy SSL-re átírányít, ez mit jelent? és így biztonságosabb, ha igen, honnan tudom, hogy SSL?

2019. okt. 28. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztonságos, ha átirányítanak egy bank, vagy fizetési szolgáltató oldalára és nekik, nem pedig a boltnak közvetlenül adod meg az adatokat.
2019. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2019. okt. 28. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

böngésződben, a www.valami.hu cím mellett bal oldalt van egy kis pajzs ikon, arra ráviszed az egeret. Ha zöld, akkor ssl van, ha szürke mint itt a gyk-n akkor nincs ssl.


SSL sem véd meg a csalók ellen, pillanatok alatt létre lehet hozni egy ssl tanúsítvánnyal rendelkező kalóz oldalt.


amit a űz első mond az jó kiindulásnak.


Nekem webkártyám van, amire külön utalok összeget és csak addig terhelhető emennyi azon van. vásárlás előtt átvezetek rá pénzt és arról fizetek.

2019. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi!
2019. okt. 29. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!