Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal használók! Ha elküldök...

Szileva kérdése:

Paypal használók! Ha elküldök valakinek egy bizonyos összeget, akkor azt hogyan tudja felvenni? Kell hozzá még tőlem valamilyen kód, vagy elég, ha átutaltam Paypalon keresztül az összeget?

Figyelt kérdés
Vásároltam valamit és Paypal-on átutaltam az összeget az illetőnek. A telefonom jelzett, sms-ben kaptam egy biztonsági kódot. Ezt kérte volna az illető, de közben rájöttem, hogy az egy olyan kód, amit az ember akkor kap, ha elfelejtette a jelszavát. Írtam neki, hogy nem adom meg, erre visszaírta, hogy a Paypal-nal ez mindig így van :D Na persze... Nem ismerem a Paypal-t, még új vagyok, viszont nem hinném, hogy a saját biztonsági kódomat meg kellene adnom....
2019. okt. 28. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A transaction-id nem biztonsági kód.
2019. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sms-ben jött és biztonsági kódot ír. Ezek szerint ha megadom, akkor azzal nem a jelszavamat fogja megváltoztatni, illetve nem tud belépni a fiókomba?

Köszönöm a választ!!

2019. okt. 28. 20:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul azt írja, hogy 10 percen belül lejár.... ez már magában gyanús... a jelszóváltoztatáskor van időkorlát megadva.
2019. okt. 28. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Tége valóban át akarnak verni, nem kell az eladónak kódöt küldened ahhoz, hogy ő megkapja a pénzt.
2019. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is így gondolom!

Egyébként még mindig erősködik, hogy kell neki egy kód, mert addig nem fér hozzá a pénzéhez :) Megjegyzem, hogy 1500.-Ft-ról van szó... Sejtem, ezt már buktam, kis tanulópénz sajnos.

Azért megírtam neki, ha megkapom holnap banknyitáskor, akkor megkapja.

Kíváncsi leszek, hogy kapok-e egyáltalán valamilyen kódot, mikor már egyszer kiírta a rendszer, hogy elküldte a pénzt :)

2019. okt. 28. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mit írt, mit akar tőled

Az sms a bankodtól ment, amivel x kártyás vásárlást kell megerősíteni, vagyis nem paypallal fizettél, hanem bankkártyával

2019. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az sms kód vagy a banktól jön (ugyan pp-on keresztül fizetsz, de a pénz nem a pp-on van, hanem a számládon, innen utalja a pp a címzettnek), vagy a pp-tól a belépéshez kapott autentikációs kód (ezt a két lépcsős belépést külön kell beállítani, valószínűleg nem erről van szó).

A tranzaktion id-t emailben küldi neked a pp a regisztráció során megadott email címre. Már ha regisztrált vagy és nem anélkül használod (így is lehet).

2019. okt. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!