Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti melyik opciót választanátok...

Ti melyik opciót választanátok/ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van azaz opció, hogy befizetett fundamentából, + 7millios Fundamenta hitelből 14-15m körül vennénk valamilyen 25nm lakást egy négyemeletes házban Pesten anyunak.

Cserébe odaadja a 1+2 félszobás tégla építésű lakását, ami felújítva 30m érne. Így élnénk jó néhány évet amíg összegyűjtük a különbözetet egy nagyobb lakásra.


Vagy nincs csere egyből saját lakás és megfejeljük egy 10 milliós babaváró hitellel. De a jövedelmünk nem annyira magas. Igaz kikapcsol a babaváró a gyes alatt, de akkor is... Így 23 év múlva törlesztésének le a babaváró utso részletét.


2019. nov. 9. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Továbbra se szaporodj, ha nem biztosított az anyagi háttér, hiába akar a kormány erre rávenni.
2019. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok, igen mivel egyetemet végül nem sikerült, későn kerültem a munkaerő piacra, meg aztán ebből a fizukbol 5 év alatt nem raksz össze 25-30 milliót de 10 alatt se.

De őszinte leszek ha senki nem vállalna gyereket mert nincs ingatlana, akkor kb évi 5000 gyerek születne. Mert nekem ne mondja senki hogy minden 20-30 éves körüli embernek már saját ingatlanja van. 50 évesen meg hova gyerek

Úgy imádom az ilyen valaszokat, legyen ház legyen kocsi, soha nem jön össze hitel nélkül csak úgy megsugom hacsak nem örököl az ember. Valljuk be mo-n nem jellemző hogy 300-400 ezer körül keressen az átlag nettóban.

Hacsak nem programozó vagy ügyvéd vagy, vagy valami hasonló

2019. nov. 9. 13:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze azon részével egyet értek, hogy a babavárót elengedem
2019. nov. 9. 13:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha csak hitel mindkét opciód, akkor EGYIKET SEM !
2019. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"a 1+2 félszobás tégla építésű lakását"


Ha van saját lakás, akkor mi a probléma ?

2019. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az hogy nem akarok anyámmal együtt élni gyerek mellett. Külön háztartás kéne nem :D?

Ha arra irányult a kérdés igen a csere jobb megoldás csak ez anyumtól is egy komoly áldozat

2019. nov. 9. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem akarsz együtt élni anyáddal, de azért elvárnád, hogy eladja a lakást a feje fölül és adósságba verd magatokat, "szép"...!
2019. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ennyire hogy lehetsz értelmetlen, ember :D?

Mondom én veszek egy egyszobásat a fundamentából, kiegészítve a Fundamenta hitellel. Abba átköltözik anyám, mi fizetjük természetesen, nem neki kell a törlesztőt.. Mi meg abba maradunk ami most anyám tulajdona.

De ha ennyire érdekel csak 3/4 részben anyámé, 1/4 részben enyém...


Tehát mondhatom úgy is hogy kivásárlom anyámat, és ő meg ad egy kis kedvezményt ha így jobban tetszik... Csak én ezt nem akarom

Ő átmenne az egyszobás kis panelbe én meg maradnék itt ugyan úgy 1/4 részben tulajként.

De ha így nem fogod fel vedd úgy hogy kivásárlom és ő átköltözik egy kisebbe, ami könnyebben fenntartható.

2019. nov. 9. 15:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyukáddal beszéld meg mit szeretne. Ha nem szívesen költözne a jól megszokott jelenlegibol akkor ne erőltesd.


Azt meg te tudod mennyire hitelt kaphatsz nagyjából és abba mi fér bele.

Én sem gondolom, hogy előbb lakás, ház, toronyora hitel nélkül és csak utána gyerek! Hitelt fizetni tudok 40-50 évesen is, gyereket vállalni már 35 fölött se szeretnék. Ez a babaváró pl tök jó lehetőség.

2019. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor egyet értünk, csak ez is 20-25 évre szól mire mindent visszafizet az ember. Valószínűleg csere lesz és csak Fundamenta ha belemegy.
2019. nov. 9. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!