Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nav tartozás. Most mi is van?

Nav tartozás. Most mi is van?

Figyelt kérdés
Ha értesz hozzá kérlek olvasd végig.2hónapja kaptam egy levelet a navtól hogy november 15ig be kell fizessek egy tartozást.A levélben nem volt feltüntetve hogy mi ez a tartozás , és nem is találtam hol kell megnézni.Tegnap meg akartam nézni valahogy és el tűnt a levél is.(ügyfélkapuból). Így kezdődött hogy 5000ft nál több tartozásom van.Most mit csináljak? Email vagy hívjam fel őket? Mivel a levél már meg sincs! Szánalmas![én biztos nem töröltem azt sem tudom hogy kell használni az ügyfélkaput] kérlek segítsetek

2019. nov. 13. 01:47
 1/5 A kérdező kommentje:
a lényeg ki maradt. Kérvényezni szeretném őket hogy toljuk el a dátumut 3 hónappal későbbre. Addigra biztos egyben ki tudom fizetni.
2019. nov. 13. 01:57
 2/5 anonim ***** válasza:

A fizetési értesítő olyan, amelyen rajta van, hogy milyen adónemen tartozol, vagy ha egy külső szerv kereste meg az adóhivatalt azért, hogy hajtsa be a nála fennálló tartozásod, a hátralék jogcímét is feltüntetik rajta (például diákhitel).


Tehát kakukktojást nem küld az adóhivatal.


Ha adótartozásod van, akkor azt az ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni, mivel az adófolyószámlád tartalmazza azt adónemenként. Próbáld meg, hátha előrébb jutsz.


Az ügyfélkapun küldött levelek, ha nem mented át a "tartós tárba", valahány nap után automatikusan törlődnek.

2019. nov. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen összegű tartozásról beszélünk, de ha 500 ezer forintot nem haladja meg, akkor van lehetőséged arra, hogy automatikus részletfizetési kérelmet nyújts be rá.

Ilyenkor nem végeznek teljes vagyonfeltárást nálad, hanem maximum 12 hónap alatt egyenlő részletben engedélyezik a tartozás kifizetését.


Sorban a második nyomtatvány:

[link]


Ha nem tudod letölteni, akkor nyugodtan megírhatod kockás papíron is a kérésed, csak írd bele mindenféleképpen, hogy élnél az AUTOMATIKUS RÉSZLETFIZETÉSI LEHETŐSÉGGEL, és azt is, hogy hány hónap alatt akarod kifizetni (maximum 12 hónap jelölhető meg) a tartozásod.


Nem baj, ha nem tudod a pontos összegét, mert úgy is azt az összeget fogják figyelembe venni, ami náluk a kérelem elbírálásának napján fennáll.

2019. nov. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

mondjuk a legegyszerűbb ügyintézés az lenne, ha bemennél a körzetileg illetékes NAV irodába és ott érdeklődnél.

Se nem email, se nem telefon - ezt csak személyesen fogod tudni intézni, gyorsan (mivel nov 15 a határidő).


A NAV-nál pontosan meg fogják mondani, hogy mi ez a tartozás és ott tudsz helyben egyezkedni is.

2019. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
azóta megoldódott amúgy. Kiderült hogy többletem van és nem tartozásom. Az élet furcsa játékai.Köszönöm a segítséget
2019. dec. 5. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!