Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van az otpnél tartozásom...

Van az otpnél tartozásom szeretnék új számlát nyitni hogy is működik ez?

Figyelt kérdés

A-hitel-em van az otp banknál aho la számlám is volt.Ez 235.000ft volt a fizetésem kétszeresse.Amíg jövedelem érkezett a számlámra nem volt vele probléma. Sajnos idén februárban el vesztettem a munkámat gyárban dolgoztam külső cég által de a külső cég meg szünt ezért az ottani embereket elküldték.Azóta nem is volt munkám ami állandó bejelentett csak alkalmi napi bejelentéses volt.Ebben a hónapban viszont újra lett rendes bejelentett munkám ami nem is fizet rosszul.

Előző munka helyemen kerestem 3 műszakban ilyen 130-150 ezer forintot.Itt meg keresem a 240-260 -at.Azért ami nem mind 1.Mivel február óta munka nélküli lettem azóta tartozás is szaporodott 300 ezernél jár.Idő közben kerestek is hogy fizessek kaptam részlet fizetési papírt is de nem tudtam vele mit kezdeni rendes munka nélkül mert amit alkalmi melóval keresetem az olyan kevéske volt hogy épp nem haltam éhen belőle meg havi rezsimet ki futotta.Van még arra ennyi idő után lehetőségem hogy meg egyezzek velük részlet fizetésben?

utóbbi pár hónapban már figyelmen kívül hagytam a megkeresésüket mivel még nincs pénzem addig hiába ugrálok alapon.A számlámat náluk már biztos meg szüntették.MÁSIK FONTOS KÉRDÉSEM AZ LENNE: Hogy tudok e másik banknál új számlát nyitni amire tudom majd utaltani az új munkahelyemről a jövedelmem? és ha igen ez kerül e nekem pénzbe például a takarék

szövetkezetnél.

Réggeben volt Thome-os fizetetlen tartozásom és amikor lett munkám inkasztózták a kártyámat.150 ezer forintból 50 ezret tudtam fel venni mert le vonták a tartozásom a munka helytől a 33%-ot és a bank-tól is nem akarok megint így járni.Válaszokat köszönöm előre is.



2019. nov. 13. 03:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk be kellett volna menni a bankba, és szólni, hogy gáz van,nem magasról leszarni. Menj be, mondd el mi van. Ha beviszed a munkaszerződésed, hogy ennyit fogsz keresni, akkor csak még tudtok egyezni. 300 ezret ha havi 100ast betolsz 3 hónap alatt ki is fizeted.

Be kell menni egyezkedni, emiatt nem kell új számlát nyitni. Jah és ha követeléskezelőhöz kerül, akkor úgyis a munkahelyednek írnak levelet, hogy tiltsák le a béredből, ilyenkor meg tök mindegy hol van számlád.

2019. nov. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűnt meg a számlád, és attól, hogy homokba dugod a fejed, a tartozásod sem. Ha más nem a végrehajtó a fizetésedből fogja letiltatni
2019. nov. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt teljes mértékben megértem, hogy amikor elvesztetted a munkádat, akkor nem tudtál fizetni.

Azt már kjevésbé, hogy amikor a részletfizetést felajánlották, akkor miért nem próbáltál meg fizetni, de jó, rendben, keveset kerestél. Igenám, csakhogy, mivel már egyszer megegyztetek a részletfizetésben és azt nem tartottad be, így nagy valószínűséggel már nem fognak még egyszer ebbe belemenni és azóta átadták követeléskezelőnek a tartozásodat.

És igen, azóta bizony szépen szaporodik a tartozás.


Mindenképpen menj be a bankba és próbálj meg megegyezni velük, mert valóban fizetésből való letiltás, inkasszó, végrehajtás lehet a vége. Arról nem beszélve, hogy az új munkahelyeden még nyilván próbaidős vagy - nem biztos, hogy jó fényt vetne Rád, ha rögtön az első hónapban már letiltással indítanál.


Nem kell másik számlát nyitni: be kell menni a bankba és megígérni, hogy az első fizetésedből kifizetsz úgy 80- 100 ezret. A banknak is az az érdeke, hogy minél hamarabb megkapja a pénzét.

2019. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát első hónapom az darab lesz szóval abból nem fogok tudni 80-100 ezret kifizetni mikor összesen keresni fogok 130-150 ezer körül abból már eleve ki fog menni 100 ezer tartozásba másra.Rezsi kaja stb...
2019. nov. 13. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól még be kell menned megegyezni a bankkal, mert a követeléskezelőkkel nehezebb, és akkor letiltás lesz a vége mindegy hol van számlád.
2019. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen én ne mazt mondtam hogy nem akaro mfizetni mihelyst meg kapom a első fizetésem be fogok menni hogy intézzek valamit vele kapcsoaltban még ha első hónapban 20 ezret tudok oda adni akkor csak annyit de az is valami pont azért akarom én is h ne legyen le tiltás a vége.De az új számlát azért akarom nyitni hogy még is fel e tudjam majd venni a fizetést mert ha most a meg lévő számlámra utalnám a pénzt akkor abból 1 forintot nem látnák.Mert -300 ezer van rajta és akkor le vonja egyben az egészet szerintem.
2019. nov. 14. 03:00
 7/7 xswerdy ***** válasza:

Az A hitel, az alapvetően egy folyószámla hitelkeret. Ha jól értem, amíg kerestél, addig 235.000 Ft-ig mehettél mínuszba, amit ki is használtál, sőt a késedelmi kamatok miatt ennél nagyobb most a tartozásod.


A bankszámlád feltehetőleg él, hiszen amíg mínuszban van, addig nem fogják megszüntetni, a hitelkeretedet viszont feltehetőleg felmondták. Így most ha pénz érkezik a számládra, azt nem tudod felvenni, az csak a tartozásodat csökkenti. E miatt feltehetőleg tényleg érdemes más bankban számlát nyitni, és oda utaltatni a fizetésedet. A régi bankkal pedig megegyezni, hogy tényleg ne kerüljön sor végrehajtásra, mert az csak plusz költség.

2019. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!