Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diálhitelt 15-ig lehet igényel...

Diálhitelt 15-ig lehet igényelni ugye?

Figyelt kérdés
Ha tegnap (14) igényeltem a diákhitel direkten leresztül szabad felhasználású diákhitelt,akkor december 15-én megkapom ugye?

2019. nov. 15. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én ilyenről nem hallottam, hogy félév közben is lehetne igényelni.


Igen, 15. De SZEPTEMBER és FEBRUÁR 15. És utána ha addig igényelted, akkor az első havit (vagy egybe a félévre valót, ha úgy kérted) utalják okt. vagy márc. 15-én.


Most itt vagyunk novemberben már. Te legközelebb februárban tudsz diákhitelt igényelni, amit márciusban kapsz meg. Én is nem rég több évig igényeltem különböző módokon, de ilyenről sosem hallottam, amit te mondasz, hogy a szemeszter közben is igényelni lehetne.

2019. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es, pedig van ilyen:

"Akik félév közben igénylik a hitelt, az első folyósítás alkalmával visszamenőleg a félév kezdetéig megkapják pénzüket. A Diákhitel igénylésének végső határideje az őszi félévben december 15-e, a tavaszi félévben pedig május 15-e. Ha a hitelt ezen határidőket követően igényli, akkor csak a következő tanulmányi félévben kaphat kölcsönt."


[link]

2019. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha az egész féléves összeget december 15en akarom megkapni,akkor a folyósítád kezdetének decembert jelöljek be,vagy az egész féléves összeget pipáljam ki?
2019. nov. 15. 11:20
 4/7 A kérdező kommentje:

Kaptam egy emailt hogy nem időben adtam le és jövőre utalnak.

Nem értem...hát 14 az még 15 előtt van,akkor még érvényesnek kellene lennie...

2019. nov. 15. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem értem...hát 14 az még 15 előtt van,akkor még érvényesnek kellene lennie..."


Akkor kérdezd meg őket emailben, hogy miért nem volt elég a 14.-e, meddig kellett volna leadni?


Bocs, de mi itt nem tudunk intézkedni helyetted: bemásoltam az ideillő részt a diákhitel oldaláról - a többit neked kell intézned.

2019. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kiderült a probléma. Módosítottam a felvett összeget előző félévhez képest és azt nem lehet,csak februárban.

Így most ismét megigényeltem,az eddigi összeggel.

Remélem már jó lesz. Az nem gond,ha ma már 15 van? Gondolkm éjfélig lehet igényelni.

2019. nov. 15. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Bakker, értsd már meg, szívesen segítek, de MI ITT NEM TUDJUK ELINTÉZNI HELYETTED!!


Nem értem, miért tőlünk kérdezed, hogy nem gond-e? Nem, nem tudom a választ rá, kérdezd meg őket, hogy így megkapod-e még? - hiszen, ahogy elnézem, igen-igen gyorsan válaszolnak.

2019. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!