Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Választanátok olyan bankot...

Választanátok olyan bankot amelyiknek a településeteken nincs fiókja vagy automatája?

Figyelt kérdés
Egyszerű lakossági folyószámlát szeretnék nyitni és a számomralegkedvezőbbet olyan banknál találtam aminek 30 km-re van fiókja. Mennyire nehezítheti vagy drágíthatja meg ez nekem a bankolást?

2019. nov. 15. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Értelemszerűen attól függ, hogy mik a bankolási szokásaid, milyen gyakran vannak olyan ügyeid amihez be kell menni a bankfiókba. Ha a tranzakcióid nagy része intézhető netbankon, és nem nagyon csinálsz pénztári ki/befizetést, akkor nem hátrány ha kicsit távolabb van a bankfiók.

Én OTP-s vagyok, két fiók is van egy km-en belül, de nem is emlékszem mikor jártam valamelyikben utoljára. KP felvétel idegen ATM-ből is ingyenes, a kártyákkal és a netbankon pedig minden elintézhető.

2019. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem választanék, de rákényszerülök, mert kicsi faluban élek. Itt nemhogy bank, de még bolt sincs.

25 km a legközelebbi. :)

2019. nov. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Manapság sok minden ontézhető online, én is netbankolok, de mégsem választanék olyant, ami messze van.

Igen, bankolási szokástól is függ: ha pl csak beérkezik a fizetés, kártyával vásárolsz és kp-t veszel fel, akkor nem feltétlenül szükséges.

2019. nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Készpénzhasználat nélkül is lehet boldogulni, egyszerűbb és olcsóbb is. Ha valahol nem lehet kártyával fizetni az valószínüleg egy lepukkant lepra csicska hely, és már jövök is el onnan.
2019. nov. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

3-as vagyok, lemaradt, hogy miért nem választanék olyant, ami messze van:


Pl. vannak olyan esetek, amikor mégiscsak be kell menni. Esetemben lehet, hogy online is el lehetett volna intézni, de jobbnak láttam inkább személyesen utána járni:



DE!! A minap foglaltam szállást, nem a bankkártya adatokat adtam meg, hanem a webkártya adatokat és azt láttam, hogy másnap X összeg "eltűnt" a számlámról. Tudom, hogy a szállás foglalt be előleget, de SEHOL nem láttam számlatörténetben - és ez módfelett idegesített, hogy hol a pénzem? :D



A minap foglaltam szállást, nem a bankkártya adatokat adtam meg, hanem a webkártya adatokat és azt láttam, hogy másnap X összeg "eltűnt" a számláról (web). Tudom, hogy a szállás foglalt be előleget, de SEHOL nem láttam számlatörténetben - és ez módfelett idegesített, hogy hol a pénzem? :D

Bementem a bankba, ahol elmondták, hogy azz nem tűnt el, ott van a számlán, csak nem látom, mert zárolta a szállás és majd x idő múlva visszakapom: jelen esetben (ha jól értelmeztem) ez több hónap. Nem kaptam röhögőgörcsöt. Nem 10 ft-ról van szó...

2019. nov. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk takarék van és heti egy napot van nyitva. Nincs atm. Legközelebbi település ahol atm is van 6-7 km városok , megyeszékhelyek 10-20 kmre vannak többféle bankkal atmekkel. Az ingázók megoldják, az idősek helyben maradók kevésbé de senki nem marad pénz nélkül. Az új polgink a takarék vezetője.Említett valami mobil takarék mozgó egységet amiről folyik most egyeztetés.Lakosaagi fórumon atmet szeretnének, de a takarék nemet mondott rá meg a nyitva tartasra is mert olyan kicsi az ügyfélkör, a kezelt lakossági számla és pénz állomány. Ugyanakkor itt történt állítólag a legtöbb hitelkihelyezés ami miatt meg megéri neki maradni. Van jó pár helyi vállalkozás is.

Összességében megoldja mindenki magának ezeket a dolgokat. Van aki munka után a városban, van aki itthon, van aki bankszámla nélkül. 😊

2019. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

4-esnek: minden bizonnyal egy nagyvárosban élsz - de tudod, vidéken (azaz nem BP) is élnek emberek. Továbbmegyek: Budapesten, a Vámház körúti nagycsarnokban (mint "lepukkant hely" :D ) sem tudsz fizetni sok helyen bankkártyával.

Végezetül épp a héten jártam úgy a SPAR-ban (mint lepukkant hely :D), hogy egyszer csak kijelentette a pénztáros, hogy lefagyott a banki rendszer (az automatájukból sem lehetett pénzt kivenni) és CSAK KÉSZPÉNZZEL FIZETŐKET tudnak fogadni.

De 1 hónapja a Lidl-ben is pont így volt.

Jó páran pofára estek, nem tudtak vásárolni, mert nem volt náluk pénz, csak kártya.

Szóval kell az a készpénz :D

2019. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én Pest megyében havi 20 ezer forintot szoktam felvenni kb. Van, hogy megmarad következő hónapra is egy része. Tényleg csak ott fizetek kp-ben, ahol muszáj.

A településünkön van olyan bank és atm is, ahol nekem van számlám, de azért, hogy évente egyszer bemenjek valamiért a bankba (többnyire nem a számlám miatt, hanem a hitelem miatt), nem biztos hogy számítana hány km-re van. Évente egyszer kibírnám a 30 km-t. Jelenleg pedig az ingyenes kp felvételi lehetőség miatt sosem a saját bankom automatájából veszem fel azt a 20 ezer forintot, tehát ez is nagyjából mindegy.

2019. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"egy lepukkant lepra csicska hely, és már jövök is el onnan."


Bírom az ilyen nagyvárosi dumát. :)


A gyerek iskolai étkezését befizetni is egy ilyen "lepukkant lepra csicska helyen" lehet. Ez kb. 300 gyereket érint "csak" + azokat, akiknek még főznek. Például a település idős lakóinak. Ők is ezen a lepukkant helyen fizetnek készpénzben, ráadásul úgy, hogy van olyan 96 éves néni, aki talán bankot belülről még sose látott, csak kívülről. :)

2019. nov. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Idejét sem tudom mikor voltam bankfiókban utoljára. Nincs okom rá. A netbank, mobil app minden funkciót kiszolgál.

Ha a kp felvétel díja aggaszt, az ugye havi két alkalommal ingyenes csak saját bank ATM-jéből. A harmadiktól már úgyis fizetni kell minden esetben. Ennyi kis költséget bőven megér a vidéki táj nyugalma, mint előny.

2019. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!