Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Teljesen tanácstalan vagyok...

Teljesen tanácstalan vagyok MKK-s ügyben?

Figyelt kérdés
Szép napot! A csoport segítségét szeretném kérni MKKs tartozással kapcsolatban. A héten szerdai nap folyamán fizettem ki közel 900 000 forintnyi tartozásomat feléjük. Viszont az egész banda az elejétől fogva nagyon lekezelő volt stb.… az összeget is a részleteket is és a bankszámlaszámot is egy egy más embertől sikerült megtudnom amit elég unott és lekezelő stílusban közölte mindegyik kedves ott dolgozó. Félve a későbbi trükközésektől szeretném megérdeklődniHogy a szerdai nap és a jóváírás napja (másfél-két hét ) Közti időszakban már kamat nem íródik hozzá az összeghez? Illetve nekem utána kell kérdezném, értesítenem kell őket a befizetésről? illetve még annyi hogy közjegyző felé nekem vagy nekik kell jeleznem a kifizetést? Ugyanis úgy tudom hogy ők alapból kiküldik a nullás számlát a közjegyző felé. Egyébként Takarékbankban fizettem be hiszen ezt tanácsolták hogy itt tudom megtenni.Elnézést a sok felmerülő kérdésért Csak egyszer és mindenkorra már szeretném letudni ezt az egészet.
2019. nov. 16. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Saját érdekedben mondom: fotózd le a befizetési bizonylatot, küldd be nekik (közjegyző) emailben és közöld velük, hogy tudomásod szerint kifizettél minden tartozást, és amennyiben így van, kérsz TŐLÜK, azaz a közjegyzőéktől egy 0-ás, PAPÍR alapú igazolást a lakcímedre. Legalábbis én a helyedben ezt tenném.
2019. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a nullás papírt azt az MKK fogja kiállítani ha az összeget feldolgozták
2019. nov. 16. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Oké, de ne várj rá, "vedd kezedbe az ügyet", mert néha, ha nem elég "erőszakos" az ember, akkor hajlamosak a dolgok elsikkadni a hivatalokban.
2019. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor hétfőn az első dolgomnak kell hogy legyen hogy felhívom őket és bejelentem hogy befizettem a tartozást. Mármint az MKKt hívom föl. Esetleg a közjegyzőt is kell vagy majd ők kiküldik azt nem tudom. De szerintem a közjegyző és akkor már egyúttal lerendezem. A befizetési bizonylat megvan szóval bizonyítani tudom a magát a befizetést úgyhogy a végletekig nem tudnak trükközni
2019. nov. 16. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!