Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyszer már kifizetett követel...

Egyszer már kifizetett követelést követelhetnek újra?

Figyelt kérdés
Volt egy tartozásom, részletben fizettem ki személyesen a behajtócégnek. És most újra levelet kaptam ma hogy a fennmaradó tartozásomat fizessem ki 7 napon belül! És ez vagy 5-ször annyi mint amit anno ki kellett.Ez a kiegyenlítés sok éve volt már, nincs meg róla a befizetési bizonylat. Mégis hogy tudom bizonyítani hogy márpedig én kifizettem az utolsó fillérig? A ládába volt a levél, nem ajánlottan jött.
2019. nov. 19. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

"nincs meg róla a befizetési bizonylat."


Ez szívás, hogyan fizetted ki?

2019. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb 10 éve történt, elköltöztem onnan ahol laktam, és nincs meg. Rég ki lett dobva. Ki a fene gondolná hogy 10 év után ilyennel találnak be?

Befizettem tisztességesen.

2019. nov. 19. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg ügyvédtől, vagy közjegyzőtől, hogy nem évült-e már el a tartozás. Mert követelni követelheti, még fizetési meghagyást is kérhet, bíróságra is mehet, de ha te nem mondasz ellent a fiz,meghagyásra, vagy kifizeted a tartozást, akkor hiába évült el, nem követelheted vissza.

Vannak önkormányzatok ahol van ingyenes jogi tanácsadás, ott is megkérdezheted. Bíróságokon is szokott lenni ingyenes "panasznap", ott is érdeklődhetsz. Közjegyző is megmondja (felénk az sokszor olcsóbb, mint az ügyvéd)

2019. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Volt egy tartozásom, részletben fizettem ki személyesen a behajtócégnek....nincs meg róla a befizetési bizonylat."


A lényeget már előttem leírták, de annyit még hozzátennék, hátha valakinek vagy esetleg Neked segít a jövőre nézve: amennyiben TELJESEN ki lett fizetve a tartozás, ilyenkor azonnal kell kérni a közjegyzőtől, behajtócégtől, stb. egy 0-ás papírt, hogy NINCS TARTOZÁS - és ezt gondosan megőrizni sok-sok évig, akkor nem tudnak zaklatni.

2019. nov. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!