Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Baráti kölcsönnél mik a...

Baráti kölcsönnél mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki kb. 2 éve kért kölcsön tőlem egy nagyobb összeget. Hivatalos papír ügyvédi szárazbélyegzővel természetesen készült. A kérdésem az, hogy ha ne adja Isten nem nagyon akarná később sem visszafizetni (a határidő már lejárt, de türelmes vagyok), akkor az ügyvéd által elindított behajtás után milyen módon büntethetik meg az adóst? A pénzemet én visszakapom, vagy csak az ő fizetéséből/nyugdíjából vonogatják le?

2019. nov. 20. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Az adóst nem büntetik, hanem felszólítják a fizetésre.

Ha nem fizet, behajtás következhet.

"A pénzemet én visszakapom"

Kitől, ki lenne hajlandó más helyett fizetni?

Nem is tudom, hogy gondoltad.

Az ő jövedelméből fogják letiltani..

2019. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Az ügyvéd nem indít el behajtást.

El kell menned egy közjegyzőhöz és Fizetési meghagyást kibocsátani, felszólítani a fizetésre - ez pénzbe kerül.

Ha ezek után nem fizet és nem él ellentmondással - amit megtehet, de csak az időt húzná vele - akkor következhet a végrehajtás: fizetésből letiltás, bankszámla inkasszó, vagyontárgyak lefoglalása, stb.

2019. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha már lejárt a helyedben kicsit jobban rámennék arra, hogy fizesse vissza, mert eddig is türelmes voltál. Viszont én nem azt nézném, hogy milyen barátom, hanem azt, hogy a pénzem visszakapjam. Gondolom kamatot nem számolsz. Beszélj vele, mondd hogy szeretnéd visszakapni az összeget, de mondd el azt is, ha nem teszi hivatalos útra tereled a dolgot. Indokold azzal, hogy neked is szükséged lenne a pénzre.
2019. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"Indokold azzal, hogy neked is szükséged lenne a pénzre."


ez annyira érdekes, én is így állok hozzá dolgokhoz, mármint hogy magyarázkodom (pl. mostanában valaki havonta nyaggat pénzért, de nincs, és állandóan felsorolom neki, hogy mikre kell és miért nincs, pedig csak annyit kellene mondanom, hogy nincs és kész)


kár, hogy általában az érzi kellemetlenül magát, aki kölcsönadott és nem aki kapott.


kedves kérdező, remélem hamarosan visszakapod a pénzed.

2019. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Tartjátok a kapcsolatot? Nem tud fizetni, vagy nem akar? Ha nem tud, én várnék, mert ez neki is eléggé kellemetlen lehet.
2019. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

6-os, hát ez az! A kölcsönadónak legyen kellemetlen erdeklődni, hogy a kedves adós miért nem meltóztatik fizetni?? Meg varjon, mert ez az adósnak kellemetlenséget okoz?? Anyám! Ha én tartozok valakinek és nem tudom megadni, ott tipródok az ajtaja előtt, meg a lejarati idő előtt és ezerrel gondolkozom a megoldáson /reszletfizetes, hataridő kitolása/, mar ha egyáltalán vissza akarom fizetni, próbalom meggyőzni a hitelezőt, hogy haladékot adjon!

Kedves kerdező, eleget vártál! Felszolítás az adósnak /ügyvéd álal/, ha nincs válasz, hivatalos úton elindítani a behajtást! Nem neked kell kedvesnek, udvariasnak lenni, ha az adós a füle botját sem mozdítja a kölcsön visszafizetésére! Az a szerencse, hogy hivatalosan csináltátok!

Ha megoldható, a felmerülő költségeket is fizettessed ki az adóssal, a jócselekedet nehogy már neked kerüljön pénzbe /megkérdezni az ügyvédet/! Egy baráttal úgyis kevesebb lesz, akarhogy alakul /merted visszakérni a pénedet/!

2019. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
7-es azért kérdeztem, hogy milyen viszonyban vannak. Ha jóban, akkor tud úgyis arról h mi az oka a csúszásnak. Ha sunnyog/ köddé vált, akkor felszólítás után lehet fizetési meghagyást kérni. De ha tartják a kapcsolatot, és nem sunnyog az ismerős, akkor neki igenis nagyon ciki hogy tartozik. Ezért kérdeztem rá, hogy milyen a viszonyuk.
2019. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos választ! Jó kapcsolatban vagyunk az illetővel. Mindkettőnknek elég kellemetlen a dolog, ő is mondja, hogy már örülne, ha vissza tudná adni, de mivel neki is tartoznak, ezért akármennyire is akarja, nem fog menni. Egyre fogytán a bizalmam és a türelmem, ezért kérdeztem meg, hogy mik a lehetőségek. Várok még, hiszen rendszeresen találkozunk, és tartjuk a kapcsolatot. Meglátjuk, mi lesz, legközelebb megbeszélünk egy legvégső határidőt, addig próbálja behajtani ő is a pénzét.
2019. nov. 22. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, amennyiben az adósodnak is tartoznak, a fizetési meghagyás elindítását az adósod is megteheti a saját tartozásával szemben - hátha úgy jobban sikerül neki is hozzájutni a pénzéhez.
2019. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, de a barátodat Te ismered én meg ismeretlenül mondom, hogy nálam kezd megcsúszni az ismerősőd története, miszerint neki is tartoznak.

Kételyeim vannak, igazat mond-e.

Aki kölcsön szokott kérni, ritkán szokott (van lehetősége) adni, de nem zárható ki.

2019. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!