Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bank kezelési díjai drágák?

OTP bank kezelési díjai drágák?

Figyelt kérdés
Az OTP banknál vagyok 3 éve és nem tudom eldönteni én látom e rosszul vagy tényleg drága. Minden hónapban levonnak kezelési költséget, külön levonnak az sms értesítésért díjat, persze ha utalok azért is, emellett évente 6800Ft "bankkártyával kapcsolatos" díjat. Kíváncsi lennék mások szerint is sok-e ez így, illetve én nem ismerek más bankot, ha valaki tud kedvezőbbet ajánlani annak is örülnék. Kisgyermekes egyedülálló anyuka vagyok és ez az évi 7000Ft karácsony előtt baromira fáj, főleg úgy hogy tényleg havonta vonnak le kezelési költséget, és sms-ért is külön meg az utalásokért meg ha új bankkártyát küldenek, persze azt is kifizettetik akkor már miért kell még ez az évi nagyobb összeg egyszerre. De lehet én gondolom rosszul és mindenhol így van, meg ez nem is sok (csak nekem) azért kérdezem hogy mások hogyan látják.

2019. nov. 20. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

van olcsóbb bank is. Drágább is, számlacsomag és számlahasználati szokásoktól függő.

Az alábbi oldalon írd be a használati szokásaidat, mennyi érkezik a számlára, kártyával utalással mennyit szoktál havonta fizetni, stb., és ki fogj adni melyik banknál melyik számla díja mennyi. Ezekből érdemes választani, bankot váltani ha találsz jobbat. (Persze olyan bankot érdemes választani amelyik a közeledben van, mert pl. ha kisvárosban vagy távol egy adott kis bank fiókjától, akkor ha egyszer be kell menned évente az utazás elviheti azt a nyereséget amivel egy számla olcsóbb a másik banknál. (Például két évente azonosítani kell magad, vagy egyéb ügyintézés, ami ritkán kell fiókban, de ha igen, ritkán esetleg be kell menni.)


[link]

2019. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

20 éve vagyok OTP-s, az én számlacsomagomnál a számlavezetési díj 580 ft havonta, utalás ingyenes, a kártya éves díja 3600 ft és sms-t nem kérek, mert van netbankom, azon meg tudom nézni, hol tartok, mit csináltam?


Szerintem egyszerűen csak rossz számlacsomagban vagy, illetve elgondolkodhatnál azon, hogy tényleg szükséged van-e az sms-ekre?

2019. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az sms-ek nekem jól jönnek mivel itthon vagyok egy kisgyerekkel és szoktam eladni neten babás dolgokat, emiatt gyakran utalnak nekem és jó ha egyből látom a telefonomon hogy megérkezett az összeg a számlámra. Ezt az évi 7000Ft-ot nem értem, neked fele annyi utolsó. Az az igazság hogy nem nagyon értek ezekhez, még a szüleim csinálták nekem a számlát, nem tudom ez milyen csomag, még fiatal voltam/vagyok nem foglalkoztam vele. Most viszont igyekeznék magam kezébe venni a dolgokat így már fontossá vált és a gyerek miatt nekem minden forint számít.


Azt az oldalt megnézem amit az első válaszoló írt, köszönöm szépen!

2019. nov. 20. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az sms-ek nekem jól jönnek mivel itthon vagyok egy kisgyerekkel és szoktam eladni neten babás dolgokat, emiatt gyakran utalnak nekem"


Én is szoktam eladni dolgokat, csak én olcsóbban oldom meg :D Egyszerűen megkérem a vevőt, amikor küldöm az adatokat az utaláshoz, hogy írja meg, legyen szíves, amikor utalt.

Ha meg otthon vagy babával, akkor főleg luxus az sms - de Te tudod.

A 7 ezer ft kártyadíj lehet, hogy azért annyi, mert esetleg biztosítás is van a kártyához. Ha azt hozzászámítom, akkor nekem is drágább.

2019. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elektronikus kártyát kérj a dombornyomott helyett. Feltételezem most az van, azért ilyen drága.


De a bank monitor vagy a bankráció honlapján a kalkulátort tényleg nézd meg. Lehet más banknál sokkal olcsóbban bankolnál.

2019. nov. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

SMS díjak csökkentésére még ötlet:


Nem tudom, az OTP-nél van-e olyan, hogy sms-t csak egy bizonyos összeg fölött kapsz. Ha ez beállítható, akkor a babás dolgok eladásából származó összegekhez márten kérj sms-t, a kisebb bolti bevásárlásokról akkor nem kapsz sms-t.


Illetve napi egyszer max kétszer rá tudsz nézni internetbankon a számlára, ott is látod milyen pénzek érkeztek.


Harmadik opció a mobilbank a telefonra. Azon gyorsabban rá tudsz nézni a számlára. Sőt vannak bankok amiknél a jóváírásokról a mobilbank "push üzenetben" azonnal megjeleníti a jóváírásokat, még be sem kell lépni a mobilbankba.

2019. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Az OTP azért a legdrágább bank Magyarországon, mert még 30 évvel a módszerváltás után is a nép egyszerű gyermekei az egyetlen lakossági banknak képzelik, és lusták tájékozódni. Ezt a képzetet okosan használja az OTP ( amely nem magyar tulajdonú bank, a részvényesek a tulajdonosok, akik zömében külföldiek)


Hiába haragszol rám, kizárólag Te vagy a kiváltója annak, hogy magas banki díjakat fizetsz. Ha van rendszeres jövedelmed, ami bankszámlára érkezik, számos olyan lehetőséged van, ahol radikálisan csökkentheted az ilyen kiadásaidat. Én sem, más sem fogja helyetted megtenni, hogy időt szán arra, kiderítse melyik lenne optimális megoldás számodra. Az Államnak sem ez a dolga.


Hogy melyik bank, melyik konstrukciója jó neked azt nem tudom, de szinte kizárt, hogy az az OTP-nél lenne megtalálható.

2019. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!