Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha olyan autót akarok venni,...

Ha olyan autót akarok venni, amin hitel van, mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Van ennek jelentősége? Vagy ugyanúgy csak egy adás-vételit kell kötnöm a tulajjal? A bank felé van bármilyen feladata a vevőnek?
2019. nov. 21. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Altalaban a tulajdonos a hitelintezet ilyenkor, ha nem sima reszletfizetes van maganceggel. Szoval oket nem lehet kikerulni.
2019. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vevőnek nincs semmi teendője a bankkal.


Az adásvételi szerződésben rögzítsétek, hogy az eladó köteles a vételár kifizetése előtt a hitelező felé fennálló összes kötelezettségét teljesíteni és a vételár csak akkor kerül kifizetésre, ha ezt a finanszírozó intézmény írásban igazolta, és annak eredeti példányát az eladó a vevőnek eredeti példányban, vagy a finanszírozó által hitelesített másolatban átadta.


Előleget/pláne foglalót ennek megtörténte előtt kifizetni az eladó javára önpusztító életmódra utal.


Persze bonyolítja a helyzetet, ha az eladó csak abból tudja rendezni a tartozását, amit vételárként a vevő kifizet.

Az előző válaszadó abban téved, hogy az autó a bank tulajdona. A tulajdonjog bankkölcsön esetén a futamidő alatt is a hitelt felvevő ügyfélnél marad. Lízing esetén az autó tulajdonjoga a finanszírozóé a szerződés megszűnéséig. De ez téged, mint leendő vevőt nem kell, hogy érdekeljen, a te kockázatodat valóban nem érinti.


Én azt tettem, hogy az eladóval együtt mentem el a bankba, a bank adott egy nyilatkozatot az eladónak az ő kérésére az eladás időpontjában fennálló kötelezettség összegéről, amit az eladó átadott nekem. Az előzőleg aláírt adásvételi szerződés birtokában befizettem a tartozását a vételár részeként, a bank kiadta a nyilatkozatot az eladónak, ő nekem, mely szerint minden tartozás kiegyenlítésre került, és ezt követően fizettem ki neki a vételár többi részét.

Ha nem is vízhatlan megoldás, viszonylag nagy biztonsággal lebonyolítható így az üzlet.

Első lépés az adásvételi szerződés megkötése a részletezett feltételekkel, és hogy kösd az ebet a karóhoz: addig egy fillért sem fizetsz előre a szerződés alapján, amíg a finanszírozó bank/ lízing cég követelésének megszűnése nincs dokumentálva.

2019. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!