Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kamatos kamat számitása...

Kálvin Tamás kérdése:

A kamatos kamat számitása hogy van?

Figyelt kérdés

A problémám:

tudom hogy ha kamatos kamatot számolok akkor van évi,havi napi tőkésités na de engem NEM ez a része érdekelne..

1.

Amiről mindenki beszél:be fektetsz 100e-forintot évi 10% kamatra majd az év végén lesz 110 e-forintod és az kezd el kamatozni és így tovább EZ OKÉ...


A másik amiről senki se beszél és mivan ha én minden hónapban félre teszek havi 800 ezer forintot és befektetem évi 10% kamatra? plusz évente a tőkét is amit kamatozott hozzá adom...Szóval még egyszer le írom

(((((ha mindig havonta be fektetek 800 ezer forintot ))kb 30 évig...? Végül is ez lenne a lényeg,hogy nem egy összegnek a kamatozása érdekelne hogy az hogyan tőkésit hanem ha minden hónapban be teszek 800 at 30 évig plusz évi 10% kamat is ott van akkor?


Ennek a képlete esetleges nagyon egyszerű paraszti gondolkodás módja érdekelne ha valaki ki akarja számolni az ilyeneket :)



2019. nov. 25. 09:00
 1/1 anonim ***** válasza:

"van évi,havi napi tőkésités"


Elvben van ilyen, hétköznapi ember számára kb csak évi létezik.


"ha én minden hónapban félre teszek havi 800 ezer forintot és befektetem évi 10% kamatra?"


Attól függ mibe rakod.

Ha állampapírba, akkor minden hónapban másik sorozatból veszel és különböző lesz a lejárat.

Ha befektetési alapba rakod, akkor a bank majd jól kiszámolja neked, hogy mennyi hozam jár.

Ha osztalékfizető részvénybe, akkor több részvényed lesz és mind más hozammal pörög, meg még árfolyam nyereséged is lehet, szóval egy jó kis kalkulátorral tudod csak kiszámolni.


Nincs általános válasz a kérdésedre, de nem is igazán számít, hogy fillérre pontosan mennyi lesz az eredmény. Illetve, ha megvan, hogy mibe rakod, akkor arra a konkrét termékre lehet számolni. De azért sincs igazán értelme, mert 30 évig nem lesz végig ugyanaz a kamat úgyse.


Innen a lényeg, egy leegyszerűsített becslés:

Ha első évben végig havonta elraksz pénzt, akkor a kamat kb az éves kamat fele. Mert a pénzed fele több, mint 6 hónapot, másik fele kevesebb, mint 6 hónapot kamatozott.


Tehát ha 30 évig gyűjtesz, akkor

X*1,05*1,1^29 + X*1,05*1,1^28+... pénzed lesz a végén. X itt az 1 év alatt elrakott pénz.


(12*800000)*1,05*(1,1^29+1,1^28+...+1,1^1+1)

excelben kiszámolható:

= (12*800000)*172,7


Ez 5,75-ször annyi, mintha befőttesüvegben gyűjtötted volna a pénzt. (12*800000*30 lenne a befőttesüvegben 30 év alatt)

De a 10% hozam eléggé vágyálom szerintem. Kisebb számokkal az eredmény is kisebb lesz.

2019. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!