Mit lehet tenni ellopott bankkártya adatok esetén?

Figyelt kérdés

Kaptam egy SMS-t a bankomtól, hogy gyanús tranzakció miatt felfüggesztették a kártyám. Felhívtam őket, egyeztettünk és tényleg volt egy tranzakció Ohio-ban ma délután, ráadásul fizikai vásárlási kísérlet, ami nem én voltam.

Azonnal letiltattam a kártyám természetesen. A pénz nem került levonásra szerencsére, viszont nagyon aggaszt, hogy hogy kerülhettek ki az adatok. Főleg azért nyugtalanító, mert nem tartom magam egy átlag felhasználónak aki minden online felületen megadja az adatait. Itthon ha vásárolok, akkor az csak az OTP simple fiókommal történik amibe regisztráltam a kártyát. Külföldre csak az apple store-ból szoktam vásárolni (iCloud tárhelyet havonta automatikusan).

Csak azt tudom elképzelni, hogy valami olyan helyen fizethettem fizikailag, ahol skimmer volt a terminálon. Viszont úgy tudtam, hogy csak a mágnes csíkot lehet másolni, a chipes adatokat már nem annyira. Persze így sem vásároltam "gyanús" helyen soha, tesco, aldi, budapesti éttermek, stb.

Lehet ilyenkor rendőrségi feljelentést tenni, érdemes egyáltalán? Sose történt még velem ilyen és eléggé félelmetes érzés, hogy valaki az adataimmal próbált meg visszaélni.



2019. nov. 29. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem egyeztess a bankoddal errúl, én úgy tudom, hogy ha nem a pin kódodat lopták el, akkor nem róható fel (teljesen?) a te hibádnak. LEgjobb esetben nem kell kifizetned 100%-osan az új kártyád, de ebben lehet hülyeséget mondok és bukod.

Feljelenteni fölösleges szerintem, nulla az esélye, hogy találnak valakit.


Nem hiszem, hogy chip-et másolnák le, tudtommal az nem így működik.

2019. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!