Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzváltásnál hogy kell...

Pénzváltásnál hogy kell értelmezni az alábbi jeleket? :

Figyelt kérdés

A correct change oldalán láttam konkrétan, de tudom, hogy egyébként minden pénzváltásnál ott van: pl. 1 USD = 302.35 Ft.

És akkor mellette van vagy zöld felfelé nyíl, vagy piros lefelé.

Csak tippelem, hogy az árfolyammal kapcsolatban lehet valami, és több oldalon is kerestem, de nem találtam semmit, ezért is kérdezem meg itt.

Amikor pl forintot szeretnék dollárra váltani, az vétel, dollárról forintra pedig eladás, ugye?


Lécci komoly válaszokat adjatok, nem vagyok jártas ebben.


Köszi szépen.


16/L



2019. nov. 30. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az eladási árfolyamot kell nézni, ha vásárolni akarsz. A nyilak valószínűleg a közelmúltbeli árfolyamváltozás irányát mutatják.
2019. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"forintot szeretnék dollárra váltani"


Ebben az esetben venni szeretnél dollárt, tehát a dollár ELADÁSI árfolyamát kell nézni (pont ellentétje, mint amit akarsz csinálni :D ), annyiért adnak el Neked.


Értelemszerűen ha dollárt váltasz forintra, akkor pedig a VÉTELi árfolyamot nézed, mert eladni szeretnél, tehát Tőled annyiért veszik meg.


Fel-le nyíl: erősödik vagy gyengül az árfolyam az előző napihoz képest.

2019. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így már értem
2019. dec. 3. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!