Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ellopták a bankkártyám adatait...

Ellopták a bankkártyám adatait és van egy tippem is, hogy hol történt az eset. Mi történik, ha feljelentést teszek és nincs igazam?

Figyelt kérdés

3 éve megvan a bankkártyám, rendszeresen vásárolok vele online - csak megbízható felületeken -, nem kattintok spam levelekben lévő kamu linkekre, nem adom meg sehol az adatokat, boltban soha nem adom ki a kezemből a kártyát, stb. Kb. két hete történt, hogy taxival jöttem haza és a sofőrnél kártyával fizettem. Tartotta is a terminált, én meg nyújtottam a kártyám, hogy odaérintem, ő meg kivette a kezemből és ő érintette oda. Fura volt, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget, egészen mostanáig.

Tegnap este ismeretlen számról jött egy hívás. Felvettem, a bankom hívott, hogy elnézést a zavarásért, de amerikában tartózkodom-e éppen és használni akarom-e a kártyám, mert épp egy tranzakciót látnak és blokkolták ameddig meg nem erősítem, hogy valóban én indítottam a tranzakciót. Mondtam, hogy nem, nem én voltam. Akkor javasolták, hogy azonnal tiltsam le a kártyát, mert feltehetően valaki ellopta az adataim. Ezt azonnal meg is tettem (természetesen nem kértek adatokat, nem kamu hívás volt), hívás után ellenőriztem is a netbankban az aktív kártyáim és le volt tiltva azonnal.

Kérdeztem, hogy ilyenkor van-e teendőm, de azt mondták, hogy nincs értelme, ezerféle módon kikerülhettek az adataim. Pénz nem veszett el, mert azonnal blokkolták, úgyhogy szerintük nincs értelme ezzel foglalkozni.

Én viszont a taxis srácra gyanakszom, mert ugyan homályosak az emlékeim, de mintha egy villanásra meg is fordította volna a kártyám. Nem biztos, de talán...szívem szerint kérnék egy vizsgálatot, hogy van-e esetleg egy rejtett kamera az autóban ami felveszi/lefotózza a kártyákat, de nem akarok bajt senkinek, ha mégis rossz a tippem.

Ti mit tennétek a helyemben?



2019. dec. 2. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne erre kapacitása a rendőrségnek. Persze elmehetsz, és elmondhatod, mire gyanakszol, aztán majd eldöntik intézkednek-e, és ha igen, mit.
2019. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsd el. Pénz nem tűnt el. A rendőrségen meg eltölthetsz ugyan pár órát ezzel, de sokat nem nyersz vele. Abban meg nem vagy biztos, hogy a taxis volt.

Igen, fontos tudatosítani az emberekben, hogy nem adjuk ki a kezünkből a kártyát senkinek. Elég, ha lefotózza és megvan a baj.

2019. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Eleve ilyen esetben ismeretlen tettes ellen tudsz feljelentést tenni, nem tudod a taxist bizonyíték nélkül megvádolni - meg az nem is a te feladatod lenne, hanem az ügyészé.


A rendőrség meg úgy, hogy nem keletkezett se anyagi se egyéb kár a kisujját sem fogja mozdítani, a nyomozóknak sokszor gyilkossági ügyekre sincs idejük, mert akinek van 2 keze és 2 lába azt kiküldik trafizni és pénzt szedni...


Egyszóval teljesen felesleges...

2019. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem rendőrségre rohangálnék, csak a taxitársaságnál kérnék a helyükben egy belső vizsgálatot esetleg. De feleslegesen nem akarok vádaskodni meg kellemetlenséget okozni a sofőrnek, ha nem ő volt. Egyébként nem volt szimpatikus a csávó, padlógázzal vette a kanyarokat gumit csikorgatva, tele volt a műszerfala extra dolgokkal, simán kinézek belőle egy kamerát a belső térben.
2019. dec. 2. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Uhummm... Es megjegyezte a kartyaszamodat, hogy mikor jar le, a nevedet meg a biztonsági kododat is 5 mp alatt? Haver, el vagy te tévedve... Nekem pl. a multkor egy Lufthansas foglalasnal csapott le valaki az adataimra, szóval...
2019. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha ott helyben tiltakoztál volna és jelented az ügyfélszolgálatnak, lenne értelme

Illetve ha tudod a taxi adatait, akkor talán érdemes egy tippet adni a zsaruknak a telefontanú vonalon át

Az új kártyádról meg vakard le a cvv kódot és nyugodtan ragaszd le szigszallaggal a számokat is

2019. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5-os "haver". Olvasas megy? Irtam kommentben es a kerdesben is, hogy annyi kutyu volt a muszerfalon, hogy nem zarok ki egy belso kamerat. Akkor nem kell megjegyezni semmit.
2019. dec. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!