Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan alapíthatnék bankot?

Hogyan alapíthatnék bankot?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy tipikus kisember vagyok nagy ambíciókkal. A tervem egyelőre java nyelven való programozás külföldön, majd az ott megtakaritott pénzt befektetni valami jövedelmezőbe. Gondoltam bank alapításra is, de nem tudom, hogy Magyarországon mennyi a kötelező részleges tartalék betét, illetve annak hányszorosát lehet előállítani
2019. dec. 6. 02:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Előállítani?


Bank alapítást felejtsd el, teljesen esélytelen.

2019. dec. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
A kötelező saját tőke egy bank alapításához 2 milliárd forint. Tavasszal tanultam ezt bankjogon
2019. dec. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Valószínű életedben nem lesz annyi pénzed, amiből bankot nyiss.
2019. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%

"A tervem egyelőre java nyelven való programozás külföldön,"


Oké, majd ha ez már megvalósult és lesz megfelelően sok pénzed, akkor térjünk vissza erre a témára - ugyanis ez 8-10 éven belül nem fog bekövetkezni, hogy Te ilyent meg tudj valósítani- szerintem utána sem, de ám legyen :-)

2019. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon röhögök :D :D :D

Java programozásból akar bankot nyitni :D :D :D :D :D

2019. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Fontos, hogy körül legyél metélve, meg nagy kampós orrod legyen.
2019. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
2 miliár forint az tényleg sok. Amúgy kedves 5, ha van elég tőkéd, abból tudsz startup céget csinálni, ami miatt kapsz is jó sok támogatást, vissza nem térítendőt. Ha az bejön, tudsz terjeszkedni, még több pénzt előállítani. Legfeljebb társulnod kell majd másokkal, hogy elérj 2 milliárd forintot, de mondjuk ha 4 én társultok, 500 millió forint már nem is olyan sok.
2019. dec. 6. 11:51
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez teljesen bolond. :D
2019. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Álomvilágban élsz. Majd kinövöd.
2019. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Teljesen bolond.. :D mintha a világ leggazdagabb embereinek kb 70%-a nen saját erőből jutott volna el oda ahova. Tőkéjük miatt Elon Musk akár 200 Bankot is alapithatna Magyarországon, de nyilván engem kell bolondnak nézni, csak mert vannak elképzeléseim. Ott van emellett Jeff Bezos is.


Az, aki még engem bolondnak néz és érvek nélkül vagdalózik,annak linkelem ezt a cikket. Bár mondjuk a srác vagy 16 éves vagy 40 valamennyi, aki a szalag mellett robotol és helyette gondolkozik az állam.


[link]

2019. dec. 6. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!