Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért akartak tőlem levonni...

Miért akartak tőlem levonni készpénz felvételkor?

Figyelt kérdés
Ma akartam volna Revolutról felvenni 150 ezret. Pont annyi volt rajta, mire az ATM kiírta, hogy nem elég a rendelkezésre álló összeg. Utána megnéztem a mobilomon az alkalmazásban és azt írta, hogy 151700 forintot akartam felvenni (sikertelenül). Miért akartak volna rá még 1700 forintot terhelni? Már vettem fel revoluttal pénzt Erste ATM -ből, igaz 50 ezret, azzal nem volt gond. Lehet, hogy túl nagy volt az összeg? A revolut szerint ingyenes a kp felvétel, akkor lehet, hogy az Erste akart volna 1700 -at mert bizonyos összeg fölött volt?

2019. dec. 6. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen díjakkal kell számolnom készpénzfelvételkor?

A több pénznemű Revolut-kártyával ingyenesen vehetsz fel készpénzt. Cégünk működőképességének megőrzése érdekében azonban tartanunk kell magunkat a méltányos felhasználásra vonatkozó szabályzathoz: A készpénzfelvétel havi Ft 75,000 összegig ingyenes, afölött 2%-os díjat számítunk fel. Havi Ft 1,850,000 összegig a devizaátváltási tranzakciók is ingyenesek, efelett azonban 0,5%-os díjat számítunk fel. A Profil résznek az aktuális díjcsomagot ismertető szakaszában ellenőrizheted, mennyi áll még rendelkezésre az ingyenes keretedből.


Ha Revolut Premium vagy Revolut Metal csomagra váltasz, akkor korlátlanul válthatsz át devizát ingyenesen, az ingyenes pénzfelvétel felső határa Premium csomaggal Ft 150,000, Metal csomaggal Ft 220,000 lesz.

2019. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, a Revoluttal csak 75 ezer ft-ig vehetsz fel ingyen készpénzt - felette fizetni kell érte. Valamiből nekik is meg kell élniünk, minden nem lehet ingyenes... :-)
2019. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2: A bankok régen a abból éltek, hogy ott tárolták az emberek a pénzüket, és a bankok forgatták a bent levő pénzt. Örülhetett a bank, ha valaki hozzá tette be a pénzt. Szó nem volt kezelési díjakról.

Ez a jelenlegi már a kizsákmányolás.

2021. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!