Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámla megszüntetése...

Bankszámla megszüntetése mennyi idő múlva történik meg? Kell ezért fizetni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 7. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal. Bemész, húzol sorszámot, elmondod, hogy megszüntetnéd a számlád, aláírsz egy csomó papírt, ha van rajta pénz, akkor azt vagy előtte átutalod, vagy a fiókban kifizetik (a pénzfelvétel költségének levonása után) és kész. Kifelé menet a bankból már nem fog működni a netbanki hozzáférésed.


Hogy kell-e fizetni, az attól függ. Van olyan bank, ahol a számlanyitás után x ideig (általában egy év) fizetős a megszüntetés, de az esetek nagy részében ingyenes. (A rajta lévő pénz felvételéért kell fizetni, illetve a havi számlavezetési díjat - ha van - illetve tranzakciós költségeket - ha vannak - időarányosan ráterhelik. Ami marad, azt a kezedbe nyomják és kész.

2019. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha volt hozzá bankkártya, akkor 30 napot várni kell még megszűnik.
2019. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, #2 írta jól. Ha van kártya akkor azt leadod és utána 30 nap. Arra az időszakra még számlavezetesi díjat is vonnak.
2019. dec. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez melyik bank. Én pár éve szüntettem meg az OTP-s számlámat, egyszerűen csak leadtam a kártyát, kifizették a párszáz forintot, amit a számlán hagytam és kész...
2019. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is otp es ahogyan #4 irja. Bar en elkovettem azt a hibat, hogy kartyaval elotte levettem a penzt rola. Ezt nem kellett volna, mert igy volt egy nem konyvelt kartyas tranzakcio. Emiatt masnap kellett visszamennem.
2019. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ez melyik bank"


Ez mindenhol így van, elintézni el lehet mindent azonnal, nem kell többet bemenni a fiókba, de a számla ténylegesen nem szűnik meg csak 30 nap múlva.

2019. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!