2020-ban fog változni a készpénzfelvételi díj? 150. 000 Ft mire elég egy hónapban?

Figyelt kérdés

2009. évi LXXXV. törvény 36/A. §


Értem, hogy nincs megtiltva efelett sem a pénzfelvétel meg bankkártyás vásárlás sincs kizárva, de sajnos az iskola beszed egy csomó pénzt és csak és kizárólag készpénzért meg persze mások sem fogadnak kártyás fizetést.


2019. dec. 8. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
150 ezer kp azért elég sokmindenre elég, konkrétan nagyon sokan ennyit vagy még ennyit sem keresnek. Ha meg 2 kereső van 2 számlával, akkor az máris 300 ezer. Mi 180 ezer lakbért fizetünk havonta kp-ban és még így is beleférünk, pedig én is szeretek kp-val fizetni.
2019. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Aki bankban tartja a pénzét, az egy szolgáltatást vesz igénybe. A szolgáltatásért fizetni kell. Ezzel semmi baj nincs egyébként szerintem. Ha túl drágának találod, akkor keress másik csomagot. Én két éve váltottam és nekem ingyenes pl bármennyi kp felvét.
2019. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

" de sajnos az iskola beszed egy csomó pénzt és csak és kizárólag készpénzért meg persze mások sem fogadnak kártyás fizetést."


Na ne mondd már. Max a suli meg a sarki zöldséges nem fogad el kártyát. Én az számláim nagy részét kártyával fizetem, a boltban kártyával fizetek. A maradék pár tízezret meg simán fellehet venni hacsak nem barlangban élsz...

2019. dec. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A nyáron Pesten jártunk az állatkertben és nem fogadtak el semmelyik büfében sem kártyát, majd amikor a Nyugatiba értünk, ott is már a harmadik büfé utasította el a kártyás fizetést és már a végén rákérdeztem, mi az oka. Erre flegmán válaszolt az előadó: “hogy míg ön ingyen végezhetné el a kártyás fizetést, neki egy csomó jutalékot kellene fizetni a banknak”. Gratulálok az ilyen vevőbarát kőkorszaki hozzáálláshoz...
2019. dec. 8. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen büféket kellene bezáratni. Ha neki fáj az a párszáz forint jutalék, akkor valami nagyon nincs rendben a céggel. (Persze, ha kártyával fizetsz, elég nehéz számla nélkül megoldania...)


De a kérdésre a válasz: valószínűleg nem fog változni, sőt, ha változik is, inkább lefelé. Elég nagy így is a készpénzállomány a lakosságnál, ezt szeretnék csökkenteni. Ennek az egyik módszere az elektronikus fizetések ösztönzése, a másik meg a készpénzhasználat megnehezítése/drágítása.

De ha a mostani 150 ezer mellé még van egy Revolut kártyád, amivel további 75 ezret levehetsz ingyen, akkor már elég jó vagy...

2019. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Revolut az jó ötlet, ha még azon felül van a 75e Ft-os keret.
2019. dec. 8. 11:58
 7/9 A kérdező kommentje:
2019. dec. 8. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Revolutnál a forintban felvehető összeg az angol font árfolyamától függ, pontosabban fontban van meghatározva az ingyen felvehető összeg. Jelenleg 200 font, ami jelenleg 75e Ft, de ez változhat. De nagyságrendileg ennyil.
2019. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
150 bőven elég, a felét se használjuk ki mert szinte mindent lehet kártyával. Gyerekeink még picik de nehezen hiszem, hogy suliban havi több tízezret kéne fizetni.
2019. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!