Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnék előre jutni?...

Hogyan tudnék előre jutni? Saját lakás? Autó? Tapasztalt emberek véleményére vagyok kíváncsi

Figyelt kérdés

Pályakezdő egészségügyi dolgozó vagyok, 1 éve dolgozom benne, sajnos azt látom, hogy csomó eus ismerősöm ki ment külföldre már van saját lakása autója én meg itt vagyok, és minimálbérért dolgozom...

Engem igazából nem vonz a külföld itthon szeretném a karrieremet építgetni, albérletben vagyok 65+rezsi, valamint van egy kis autóm amit fenn tudok tartani.

Másodállást is vállaltam hogy tudjak félre tenni, de ígyis azt számoltam hogy évek mire lesz saját lakásom vagy egy jobb autóm,és nem akarok örökké albérletben élni, ezt a 60ezret a saját lakásomra is költhetném, és így hogy van másodállásom az összbevételem 250 ezer ...jobb esetben 270 benzinpenzzel együtt amit fizet a másodállás +

És ezek a kiadások mellett van még a sport amire sok pénz elmegy már évek óta csinálom verseny szerűen nem tudnék csak úgy lemondani róla, bár akkor még többet tudnék megspórolni.

Talán itt a hitel lenne a megoldás?

Hitel nélkül sose fogok tudni lakást venni?

Mennyi idő lenne mire vissza fizetném?

Hogy működik ez?

Ki honnan indult és mivel tudnék jobban spórolni?

Hogyan kezdjek hozzá

Havi szinten kb 20-30 at teszek félre és akkor nélkülöznöm sem kell



2019. dec. 14. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem derült ki, pontosan mi a foglalkozásod, de vannak olyan kórházak, ahol van nővérszállás - máris olcsóbban kijönnél és többet tudnál félretenni (plusz a közlekedésre is kevesebbet kellene költened, gondolom)
2019. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Évek alatt jó keresett szakma sok munkával lehet kint annyit keresni hogy abból itt vegyél autót vagy telket . Kint ez megvalósíthatatlan ha nem profi programozó bróker főorvos vagy .
2019. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Úgy érted, hogy a hitel és a havi 20-30eFt törlesztés meghaladja a matematikai képességeid?


Mondjuk ha 1M-t veszel fel, amiből az obiban talán kapsz egy összeszerelhető fa sufnit, akkor 1000000/30 = 30 hónap alatt tudNÁD visszatörleszteni, ha nem lenne kamat a hitelen.


Vigyázz! Bonyolult számítás jön! Ha 10M hitelt veszel fel, akkor 10x ennyi időről beszélünk.


(megoldás: 30x10 = 300 hónap = 25 év)


Ilyen időtávon a kamatra kifizeted kb még a felvett összeg +50%-át,vagyis durván 450 hónapról beszélünk.

2019. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

"Havi szinten kb 20-30 at teszek félre"


Az semmi. És ráadásul emiatt még másodállásban is dolgozol??

Tízszer ennyit teszünk el, igaz ketten és két gyerekkel de még így is iszonyú nehéz előre jutni.

2019. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Én a havi 120ezerből (amiből álltam az albérletet, kaját, bérletet stb) raktam félre ennyi pénzt. Nagyon trendi ez most , hogy egyből saját hitelmentes lakás, saját autó azonnal, miközben alig dolgozott még....
2019. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Az a világ már elmúlt, hogy hitel nélkül tudj ingatlant venni szülői támogatás nélkül. De ha belegondolsz senki sem 1 év alatt keresi meg egy lakás árát.

A megoldás pedig az önképzés, hogy többet tudj keresni más munkakörben és a kiadások racionalizálása (lásd méregdrága sport)

2019. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Én már 4 országban éltem Magyarországon kívül és az átlagemberek bizony külföldön is hitelből veszik a lakásukat, házukat. Kezdetben összeköltöznek barátokkal, vagy egyéb lakótársakkal, esetleg a párjukkal albérletbe, gyűjtögetnek, és évek múlva vesznek lakást 20-25 év hitelre.
2019. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

-nem akarsz külföldre kimenni

-nem akarsz a sportról lemondani amíg jobban rendbe nem jössz

-már most is fenntartasz egy pénztemető autót amire valószínűleg sokkal több pénz megy el, mint hiszed ( [link] )


Magyarul nem akarsz semmin változtatni, de mégis jobbat akarsz. Ez így nem fog menni!

2019. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

'Az a világ már elmúlt, hogy hitel nélkül tudj ingatlant venni szülői támogatás nélkül.'


Volt ilyen világ valaha itt Magyarországon?

2019. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9.


1960-1990

2019. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!