Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van, aki használta már a...

Van, aki használta már a TransferWise több pénznemű számláját?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok? Elsősorban svájci frankot és eurót szeretnék benne felhalmozni. Tudtok esetleg egy olcsóbb/jobb megoldást?

2019. dec. 17. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én használom, de nem igazán világos, milyen tapasztalat érdekel.


Ami neked releváns lehet az, hogy kapsz közbetlen eurós számlaszámot (amire bárki utalhat eurót), közvetlen svájci frankos számlaszáot viszont nem, svájci frankkal közvetlenül te tudod csak feltölteni a számládat ( forintnál hasonlóan).


Ugyanakkor szemet szúrt nekem a kérdésedben a "felhalmozni" szó. Egyfajta megktakarításként gondolsz az ide helyezett pénzre, amihez sokáig nem szeretnél hozzányúlni? Ebben az esetben érdemesebb olyan megtakarítási módot választanod, ami kamatot is fizet, mondjuk vegyél euró államkötvényt a Magyar Kincstárnál.

2019. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, használtam. De pénz felhalmozására nem azt használnám.
2019. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1-es: Igen, bankszámlaként használnám. Magyar Állampapírom van, de nem akarok túl nagy kitettséget az állam kezébe helyezni (diverzifikáció), így állampapírba semmiképp sem szállnék be jelenleg. Ne feledjük el azt sem, mi történt a magánnyugdíj pénztárakkal korábban! Úgy gondolom, hogy válság esetén jó, ha van készpénz az embernél, mivel likvid, azonnal átváltható bármire. Márpedig, mint tudjuk, válság idején jó vásárolni. Ugyanakkor nem bízom benne, hogy a Forint inflációja tartósan 3% körül fog mozogni. Szerintem a Forint inflációja a közeljövőben nagyon meg fog ugrani (de még ha 3% körül is marad, akkor sem veri meg a svájci frankot, ami nagyjából 1% az utóbbi időben.) Ezért szeretnék nyitni egy "bankszámlát", amelyen elsősorban svájci frankot és eurót tartanék. Az érdekel, hogy létezik-e erre jobb alternatíva, mint a TransferWise. (Jobb alatt azt értem, hogy olcsó, de stabil céges háttér áll mögötte - ilyen alapon lehet, hogy deviza számlát kéne nyitnom valamelyik nagybanknál?)


#2-es: Miért gondolod úgy, hogy a TransferWise nem jó alernatíva pénz felhalmozására? (Tényleg érdekel, nem kötekedésből kérdezem.)

Köszönöm még egyszer!

2019. dec. 17. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kamatozik és nincs egyik betétbiztosítási séma hatálya alatt sem.
2019. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Míg a legtöbb magyar bankszámla (a deviza számla is) az OBA által biztosítva van, a transferwise számla nincs.


[link]


"If our official Banking Institution (in Europe this would mean Barclays), became insolvent, your return of funds would not be guaranteed as the account is not guaranteed by the Financial Services Compensation Scheme (FSCS)."

2019. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez jogos. Meggyőztetek. :D
2019. dec. 18. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!