Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lottónyereményt hogyan érdemes...

Lottónyereményt hogyan érdemes kifizettetni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy csak Mo-i számlára fizeti ki a Szerencsejáték Zrt.

Arra gondolok, hogy inkább 1 banknál lévő számlára érdemes utaltatni, vagy érdemesebb inkább több banknál számlát nyitni, és így szétosztva kérni az utalásokat?



2019. dec. 19. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Van egy régi mondás: nem szabad az összes tojást ugyanabban a szakajtóban tartani. Az OBA garancia 100E euróig vonatkozik a bankbetétekre, én ilyen összegekben tartanám a bankokban.
2019. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

A nagy nyereményeknél a cég kifejezetten a több bankos magoldást javasolja, már csak amiatt is, mert az állami garancia erősen korlátozott. Ha a bank becsődöl, egy kisebb összegig az állam jótáll. Ha egy bankban van az összes pénzed, és pont az dől be, akkor buktad az egészet.

Nem emlékszem pontosan, de legyen 5 millió.

3 milliárdból lesz semmi, némi utánajárással megkapod az öt millkát.

Ha 10 bankban osztod el egyformán, és egy behal, megmarad 2,7 milliárdod.

2019. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem akarom Mo-i bankban tartani, rögtön továbbutalom majd másik uniós országban lévő bankba a pénzt.

A kérdés csak az, hogy magához a kifizetéshez érdemes-e több számlára kérni?

(Azért hajlanék inkább az egy számla felé, mert minél kevesebb bankban, minél kevesebb banki alkalmazott tud róla, annál jobb)

2019. dec. 19. 13:27
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Egyre optimális , úgysesen váltsd helyezd eurósba utána utalj . Alaposan tájékozódj előtte melyik bank milyen szqmlqja előnyösebb .....
2019. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A banki alkalmazottak miatt ne aggódj, ott kutyának nem fog feltűnni. Már nem 83' van, hogy Mancika papírok iktatja az utalásokat.


Külföldre utalás esetén én úgy kezdenék utánajárni, hogy a kiszemelt külföldi banknak van-e magyar leányvállalata, aztán ott egy kiemelt ügyfelekkel foglalkozó kollégnak elmesélném mi a terv és megkérdezném milyen megoldást tud ajánlani, amivel mindenki jól jár...

2019. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
utolsó, erre ne vegyél mérget, csak egy script, hogy táblázatban megkapja a fiók a nagy összegű bejövő utalásokat, utána mehet is a hívás, termékajánlással (befektetési jegy, stb)
2019. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsejáték zrt több bankszámlámra utalja, több bankszámlaszámot kérnek. Hogy pontosan hányat én nem tudom. Feltételezem, de lehet hogy tévedek, hogy a megnyert összeg nagysága is befolyásolja.


Esetleg majd írd meg hogy hányat kértek.


Én biztos ami biztos akkor sem utaltatnám egy számlára ha lehetne és ha pár nap múlva külföldi bankba tovább utalnám. Illetve ott is erősen diverzifikálnék. Nem csak termékekben de pénzintézetekben is.

2019. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

És szerintem már amikor telefonálsz, hogy te nyertél, és egyeztetitek a személyes találkozót, ezeket akkor elmondják.

Legalábbis eléggé evidens.

2019. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
Jo lenne tudni, hogy mennyit nyertel?
2019. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Lottónyeremény kaliberű összegeknél nem a fiókvezető Gizikét informálják, hogy próbálja befűzni a madarat, hanem egy direkt kiemelt ügyfelekkel foglalkozó kollégát. Ez meg mindenképpen elkerülhetetlen - de az ilyen senior privát bankárok azért ügyelnek a diszkrécióra.

2019. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!