Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes felvennem diákhitelt?

Érdemes felvennem diákhitelt?

Figyelt kérdés
Első éves villamosmérnöki hallgató vagyok.Szeretnék felvenni diákhitelt.Elsősorban azért,hogy tudjak venni egy pc-t,mert a mostani még a legalapvetőbb programokkal se megy nagyon,pedig van progunk is és jól jönne gyakorolni rá itthon.Meg az se volna mellékes,hogy elvigyen néhány játékot a mai felhozatalból.Ugye mivel mérnökin vagyok,ezért a vissza fizetésel nem lenne gond.Meg mindenképp előtörlesztenék rá.Én kb 200k-300k-ra gondoltam.Abból össze lehet építeni egy jó pc-t,ami évekig jó volna.

2019. dec. 21. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

"Ugye mivel mérnökin vagyok,ezért a vissza fizetésel nem lenne gond"


Ugye előbb be kellene fejezni és messze van még a vége.

2019. dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy anyagi helyzettől függ, ha nem zavar, hogy mekkora adósságal indítasz akkor miért ne. Ha most úgy érzed ez kell a tanulmányidhoz akkor vedd fel.
2019. dec. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az összes egyetemi félév alatt felvettem a havi maximális diákhitelt. És azóta is azt mondom, hogy ez volt a legjobb döntés. Most nem hiányzik az az 50 ezer, amit törlesztőre költők, akkor viszont nagyon jól jött az a kis plusz pénz.
2019. dec. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha személyi kölcsönből fedeznéd annak 15-20%-os a kamata, a diákhitelé 2-3%. Döntsd el te magad, szerintem nem nehéz számítás. A harmadik alternatíva, hogy nem veszel számítógépet, azt szintén csak te tudod megmondani, hogy ez mekkora áldozatokkal járna számodra.
2019. dec. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mérnökinfón vagyok. Nálunk több programozás van, szerintem ti is Visual Studiot használtok többnyire.

Az tény, hogy ősrégi gépeken kínszenvedés a használata, de 300 ezres gépet felesleges venni emiatt. Jó persze, te játszani is akarsz. Én is szeretek játszani, van is spórolt pénzem egy erős gépre, de még így se veszem meg. Nem hogy hitelre.

Használtan 50 ezerért kapni már olyan gépet, amin programozhatsz simán. Ezt a pénzt meg pár nap diákmunkával összehozod.

Tehát én lebeszélnélek a hitelről, de nyilván a te döntésed :D Kitartást a vizsgaidőszakhoz

2019. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hitelt felvenni sosem érdemes.


Szülőktől, nagyszülőktől kamatmentes kölcsön nem megoldható ?


"Ugye mivel mérnökin vagyok,ezért a vissza fizetéssel nem lenne gond."


Azért erre ne vegyél mérget, pláne úgy, hogy még csak most vagy első éves...!

2019. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pcre nem. Arra a pénzt gyorsan összetudod szedni diakmunkával. De pl. Ingatlanra vagy egyéb drága dologra gyűjtés miatt igen. Kedvezőbb a kamat, mint felnőttként.
2019. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Azért nagyon fáj, amikor a fizudbol évekig vonnak le x összeget... még ha mérnök is vagy és keresel nettó 300-at
2019. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 totolala ***** válasza:
100%

Ha azért vennél fel diákhitelt, hogy a tandíjat fizesd, akkor OK, csináld!

De arra, h vegyél egy számítógépet? Kérjél mamától 80 ropit, aztán veszel valamit.. Ez a egyetemre járok milyen számítógép kell ez mindig ilyen himihumi indok.. semmi gépigénye nincs az ott használt programoknak, legyél őszinte magaddal.. játszani akarsz a koliban :)

2022. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!