Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan, így teszek be a...

Van olyan, így teszek be a bankba pénzt?

Figyelt kérdés

Tehát: szeretnék spórolni de ha itthon gyűjtöm sajnos mindig elköltöm..

Van olyan hogy valamelyik banknál nyitok számlát és rakok be mondjuk 10 ezer forintot indulaskor és minden hónapban fizetek rá de mondjuk csak meghatározott idő után vehetem ki?

Tehát mondjuk hogy szigorúan egy év után vehetem ki előtte nem engedik? Nekem ilyen kéne annyi idő alatt összegyűlne a pénz és nem tudnám elkölteni. Ha van ilyen mi a neve? Köszönöm



2019. dec. 22. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Minden banknál van lehetőség a pénzed lekötésére, igen. Bankonként eltérő, hogy mennyi a lekötési idő, de a minimum azt hiszem, fél év.
2019. dec. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
nem egyszerűbb nem elkölteni?
2019. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm első az egyetlen hasznos választ!
2019. dec. 22. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
A lekötött pénzt is fel lehet venni, csak nagy költséggel (konyhanyelven büntetést fizetsz azért, hogy hozzájuthass). A bank viszont csak korlátozott szerződési keretek között rendelkezik a pénzeddel, ha a pénzügyi önszigoroddal van a gond, abban nem tudnak segíteni, nem mondhatja azt, hogy nem adja oda a lekötött betéted, ha a hónap végére meggondolod magad és mégis kivennéd, a szerződés felbontásával bármikor élhetsz.
2019. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Banki lekötés kb 0 kamatot ad.

Ezzel jobban jársz:

[link]


Havonta vehetsz belőle, aztán eldughatod otthon saját magad elől.

2019. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!