Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha már aláírtuk a (lakáshitel)...

Ha már aláírtuk a (lakáshitel) szerződést a bankkal, akkor még milyen feltételek vannak a folyósításig? Vagy mi jön még ez után?

Figyelt kérdés

Lakáshitelt igényeltem használt lakás megvételéhez. Most jelenleg ott tartunk a folyamatban, hogy a szerződés megköttetett és már érkeztetve is van a földhivatalnál. Megtörtént az értékbecslés és a bank részéről is kitöltöttem a hiteligényléshez szükséges papírokat. Úgy beszéltük az ügyintézővel, hogy januárban tudunk szerződni. Gondolom most összevetik a kérelmem a pénzügyi helyzetemmel és az ingatlan értékével. Viszont azt nem értettem, hogy a szerződés és a folyósítás között is vannak feltételek. Milyen feltételek? A folyósítás gyorsasága attól függ, milyen gyorsan tudom teljesíteni a feltételeket. Az eladóval aláírt szerződésünkben is van egy teljesítési határidő és nem mindegy. (Mivel a bank kétszer dobta vissza az adásvételi szerződésünket.)


Tudnátok nekem segíteni, mire számíthatok az elkövetkezendőkben?


köszönöm.


2019. dec. 22. 17:25
 1/2 xswerdy ***** válasza:
azok a feltételek, amik a hitelszerződésben szerepelnek. Pl. hogy a hitelen felüli részt ki kell fizetned a folyósításig, mert a bank azt szereti, ha a hitel az utolsó részlet.
2019. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Le van írva mit vár a bank. Legyen megfelelő szerződés (nekünk is visszadobta először, utána jó volt), kelleni szokott biztosítás (hitel összegig bankra engedményezve). És persze ahogy írták már fontos, hogy a vételár többi része ki legyen fizetve, azaz az eladó nyilatkozzon, hogy a hitel összegén kívül mindent megkapott már.
2019. dec. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!