Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya visszaélésnél...

Bankkártya visszaélésnél visszaadják a pénzt, mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Hitelkártyámról 170 ezeért vettek virágot az EU-ban, ennyit lehet tudni. Én közben aludtam. Bejelentettem, letiltottam, kivizsgálják 120 nap alatt azt mondják.

Kinek mi a tapasztalata, visszakerül a pénz?

Be tudom még jelenteni máshol, hogy gyorsítsam? PayPal-os elvileg, de nincs a paypalon, tehát ott nem tudom gyorsan bejelenteni, más elérhetőségét meg nem tudom, Master Cardnak is csak angol száma van, ezek meg annál fontosabb témák, hogy félremakogjak valamit.


2019. dec. 23. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ideiglenesen pár napon belül jóváírják, de a kivizsgálás eredményének függvényében visszavehetik ezt a jóváírást. Máshol nem kell jelezni csak a saját bankodnál, esetleg tehetsz rendőrségi feljelentést, ezzel is kicsit alátámaszandó, hogy nem te használtad s kártyát.
2019. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem a te hibád akkor természetesen nem neked kell fizetni a kárt.
2019. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1:

Nem esetleg tehet feljelentést, hanem kötelező. Anélkül a bank nem fogja visszatéríteni a pénzt.

2019. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"visszaadják a pénzt" - Ez nem igy mukodik. Hitelkartyanal soha nem a te sajat penzed hasznalod, hanem a bank penzet, ezert nincs mit visszaadniuk.

Barmilyen tranzakciot, amit bejelentesz, hogy illegalis, a banknak kell radbizonyitani, hogy azt te koltotted. Nyilvan ha Mo-n elsz es minden tranzakciod a varosod es kornyekere vonatkozik es hirtelen felbukkan egy nagy erteku tranzakcio a vilag masik vegen, nem tudjak radbizonyitani, hogy te koltottel (video felvetel, alairas a fizeto helyen, stb-vel kell bizonyitaniuk).


A banknak eleg szolni, nem kell rendorsegre menni. A bank siman jovairja.

Nekem is van hitelkartyam (tobb kulonbozo banknal) es elofordult hogy egyik naprol a masikra a vilag masik vegen levo benzinkutakon tankoltak a kartyam adataival. Egy telefon a bankba, utana meg egy email megerosites a jelentesrol es par napon belul a tranzakcio eltunt. Utana par hettel meg jott egy level, hogy kivizsgaltak, nem en voltam, ennyi.

(Egyebkent megkerdeztek azt is, hogy akarok e uj kartyat, de mivel nagyon sok szamlabefizetes a kartyarol van levonva, nem akartam minden szolgaltatot felhivni, hogy szamvaltoztatas, ezert nem is kertem uj kartyat es azota sem volt tobb illegalis tranzakcio)

2019. dec. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 Rosszul tudod, a feljelentés nem feltétele ennek, illetve ha nagyon akar a bank is tehet feljelentést, bár tapasztalatból mondom, hogy értelme semmi. A rendőrség nem foglalkozik ezekkel az ügyekkel érdemben.
2019. dec. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!