Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megyeszékhelyen két lakást,...

Megyeszékhelyen két lakást, vagy Budapesten egy lakást venni befektetésnek ugyanabból a pénzből?

Figyelt kérdés

Van némi készpénz állományom, amelyet lakás(okba) szeretnék fektetni. Nagyon híres, turisták által sűrűn látogatott megyeszékhelyről származom, de Budapesten élek.


Szerintetek mi éri meg jobban? Az adott megyeszékhelyen két darab 40 négyzetméteres, vagy Budapesten egy darab negyven négyzetméteres lakást venni befektetésként, ugyanabból a pénzből?


Gyakran látogatom az adott várost, a visszaköltözésem is lehetséges lesz idővel.


2019. dec. 25. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

A terv: 2 egymas melletti, szonszedos lakas Budapesten ujabb epitesu hazban.

Fele osszeg-fele osszeg+ hitelek, mindketto kiadassal termelne a torleszto koltseget.

B terv: 1 budapesti akkora lakas, ami "2 kis apartmanna" alakithato. Kiadasi celuan, 2 berlovel, majd vissza is koltozhetsz, ha ugy alakul. Osszenyitod vagy ugy hagyod, helyzetfuggoen.

2019. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Mi a celod a ket lakassal? Ha ki akarod adni akkor egyertelmuen a 2 lakasos verzio.
2019. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
MÁP+
2019. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a hármaska mondja jól, kicsit megtorpant az ingatlanpiac, egy kis lefelé korrekció sem elképzelhetetlen, illetve néhány helyen már megfigyelhető. Pont a MÁP+ miatt sok befektető kihátrált az ingatlanokból. Én kicsit fialtatnám a pénzt most és kivárnék.
2019. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Éppen MÁP-ban van a pénzem, és szeretném lakásba betenni.
2019. dec. 25. 23:27
 6/16 anonim ***** válasza:

MÁPban vagy MÁP+ban van a pénzed? A MÁP+ jobb, mint a sima MÁP.


Egyébként én is várnék még 1-1,5 évet, mert elképzelhető, hogy egy pici csökkenés lesz az ingatlanpiacon majd stagnálás.


Amúgy én mindenképpen Budapesten vennék lakást elit környéken. Szépen felújítva mérettől függően ki tudod adni 150-250 ezer között, eladni pedig 40-80 millió között.

2019. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Csatlakozom.

A lehető legrosszabbkor tervezed lakásba forgatni.

Most még nagyon drága, de már elég valószínű, hogy csökkenni fog az ingatlanok értéke.

Mint ilyen, a kiadhatóság is negatív irányba mozdul el.

Azt értem ezalatt, hogy kiadható lesz ugyan, csak kevesebbért.


Ha mindenáron lakás, mert ezt eldöntötted, akkor igen egyszerű a képlet:

mennyiért adnak ki átlagosan a megyeszékhelyen egy lakást?

mennyiért adnak ki Pesten, ahol vennél?

Mi sem egyszerűbb: ha Pesten 130-ért tudnád jelenleg kiadni (mégiscsak egy pici, 1, max 2 személyes kislakásról van szó), egy egyetemvárosban meg 100-100 folyna be, akkor nincs kérdés.

Honnan jönne be több hasznod? A befektetés mindenképpen fix összeg, csak szét kell nézned, vagy körbeérdeklődni, hogy azon a környéken mekkora mennyiért megy.

2019. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

MÁP+, bocsi, hogy nem írtam.


Egyébként a kiszámolós téma jó ötlet, híres egyetemváros a

megyeszékhelyünk, 200 - 250.000 Ft / nm panel árakkal.

A tégla 450.000 Ft környékén mozog.

Meg is nézem az albérlet árakat.


Amiért szeretném áttenni a pénzem ingatlanba, az az, hogy nekem egyre jobban bűzlik a MÁP+ téma, ezért kissé parázok, hogy kb. 3 év múlva be fogja dönteni a kormányunk az egészet.

2019. dec. 26. 13:02
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

1 es vagyok.

Van egy nagyobb lakasunk,

20 M- ert vettunk telket + 33 M-ert epitesi hitelbol nagyon jo kamatert, felhuzattunk jo kornyeken 100 nm ikerhazat, ami most 1 M / nm, el is keszult, ha csuszassal is.

2 ev alatt. Bukoban van nemi kamat, igaz, de ezt jobbnak lattuk mglepni, tartaleknak ott van a masik lakasunk, de kozben ott is 800 ezer egy nm 600 e-rol 1 ev alatt.

Merlegeld minden opciodat.

2019. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
H kormányunk elmismásolná a MÁP+-t az egyet jelentene az államcsőddel, akkor a lakásoddal sem mész semmire
2019. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!