Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önerő és fedezet nélkül...

Önerő és fedezet nélkül hogyan tudok lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Illetve csok-ra vett lakást betehetek fedezetbe? Mert van saját lakásunk, amit csok segítségével vettünk, de a feltétele, hogy 10 évig nem adhatjuk el, ez még nem telt le. Így betehetem, ha nincs más út? Vagy van más út, hogy lakást vmi módon?

Előre is köszönöm a segítséget.



2019. dec. 26. 21:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha ez számít, esti gimin tanulok, mellette dolgozok, 20 éves vagyok.
2019. dec. 26. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Minimum 20% onerot minden bank megkovetel. Ezt nem tudod semmivel kivaltani, kijatszani.
2019. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy
2019. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2019. dec. 26. 23:31
 5/6 xswerdy ***** válasza:
a 20% önerőnek a fedezethez képest kell meglennie, nem a vásárolt ingatlanhoz képest. Szóval amiben gondolkodsz, a pótfedezet, az abszolút járható. Tehát ha a megvásárolandó ingatlan mellett egy meglévőre is bejegyeznek jelzálogot. Ennek van némi plusz költsége a 2 értékbecslés miatt. A nagy kérdés az, hogy a pótfedezet CSOK-os ingatlan lehet-e. Szerintem elvi akadálya nincs, de ezt igazából a bank tudja megmondani. Ha a CSOK mellé hitelt is felvettetek, akkor annak a jelzáloga már be van jegyezve, a bankok nem szoktak második helyet elfogadni,legfeljebb ha ők vannak az első helyen is.
2019. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már van egy lakás, akkor most miért kell még egy. ami ráadásul egy filléred sincs?

komolyan kérdezem, nem trollkodok.

Ha babavárót írtál volna, hogy azt már felvettétek, akkor érteném. Abból nem biztos, hogy lesz lakásod.

De CSOK-ot csak aláírt szerződésre adnak.

Max még azt tudnám elképzelni, hogy építkezésre vettétek fel, de ha ez lenne, akkor meg nem akarnál új hitelből egy másik lakást venni.

2019. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!