Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 26 évesen merjek beleugrani...

26 évesen merjek beleugrani lakáshitelbe vagy még korai?

Figyelt kérdés

A helyzetem viszonylag egyszerű. Szeretnék saját lakást minél hamarabb, nem kell hogy hatalmas legyen. Amik nekem tetszenek 25 millió körül vannak. Összegyűlt az önerőm végre, de most elbizonytalanodtam.

Eddig kényelmes volt nekem az albérlet is, de most már jó lenne a sajátomban lakni.

Az eddigi albérletem mellet tudtam félrerakni, de újba kell költöznöm, amellett meg nem túl sok jutna a megtakarításba.


Szerintetek várjak még? Attól félek, hogy a megemelkedett albérlet ár mellett a pénzem nem gyarapodna inkább csak stagnálna viszont a lakás árak meg nőnének.


26/N



2019. dec. 28. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
igen
2019. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Sokkal jobb egy sajaz lakasba vandoroltstni azt a havi 100ezret mintsem h rgy idegen zsebeben landoljon.
2019. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

[link]


[link]


[link]


Ezeket olvasd el. A harmadikban pedig van egy kalkulátor, ahol te magad ki tudod számolni, hogy megéri-e bérelni. Azzal te is nagyon könnyen ki tudod számolni, hogy neked megéri-e most. Ez egy helyi magyar butaság, hogy mindenki rávágja gondolkodás nélkül, hogy inkább sajátban lakj, de a válasz nem ilyen egyszerű.

2019. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Véleményem szerint egy nagyon jó ötlet. Amit én ajánlok az csakis és kizárólag a fix kamatozású hitel hiszen így a későbbiekben nem érhet meglepetés mindig ugyanannyit fogsz fizetni. Én havi 85 000 Ft-ot fizetek és még így is kb 30 000 Ft-tal olcsóbb mint a közelben lévő városban egy albérlet. Én teljes futamidőre fix kamatozású lakás hitelt vettem fel. Igaz nagyjából 10-15 ezerFt-tal drágább mint ami csak mondjuk a futamidő feléig az, a másik felében pedig történhet bármi.
2019. dec. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!