Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egészségpénztárra befizetem...

Ha egészségpénztárra befizetem a maximális elszámolható összeget (750 ezer Ft) év végéig, de nem költöm el teljesen 2019-ben ep-számlára/kártyára, akkor ennek milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Még 200 ezer Ft hiányzik a 750 ezerhez (MKB-Pannónia egészségpénztár). Ez befektetésnek nem rossz, mivel így jövőre adókedvezményként visszakapom 2020 elején a 200 ezer Ft ötödét is. A most befizetendő 200 ezer Ft-ot pedig ugyanúgy el tudom költeni 2020-ban, csak arra még egyszer már nem kapok adókedvezményt a 2020-as évre is.


Amitől tartok egy kicsit, hogy így viszont 2020-ban már csak maximum 550 ezer Ft-os elszámolható ep-költésem lehet, mivel az idei 200 ezer Ft rajta lesz a számlámon. Hogy ezt a különbséget csökkentsem, gondolom, érdemes az epszámlára való befizetés után intenzíven költeni a pénzt még idei decemberi számlákkal (olyan előrehozott kiadások, amit amúgy is megvettem volna 2020-ban).


Bocsánat, ha kissé bonyolultan írtam le a kérdésem, de hátha így részletezve még érthetőbb.


Köszönöm!



2019. dec. 28. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező elköltened.

Ha akarod 10 évig tolhatod be úgy a pénzt, hogy egy fillért nem veszel ki.

A befizetésre kapsz adójóváírást, tök mindegy, mennyi a kifizetésed.


Ha marad benn 200ezred idén év végén, akkor 2020-ban költhetsz 950-et is, ha tudsz.


"érdemes az epszámlára való befizetés után intenzíven költeni a pénzt még idei decemberi számlákkal"


Nem érdemes.

2019. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az adó visszatérítés a befizetés után jár, nem a költés után, így ha a számládra tudsz úgy befizetni, hogy azt meg idén elazamolják, de a pénzt nem költod el, az nem befolyásolja azt, hogy a jövő évi befizetésed után mennyi adovisszateritest kapsz vissza 2021-ben.


Vagy egy példával megvilagitva :

Ha valaki nyit most egy egeszsegpenttari számlát és arra befizet 750 ezer forintot, és abból egy fillért sem költ, majd januárban befizet rá még 750 ezer forintot, de azt sem költi el, akkor mind 2020-ban, mind 2021-ben megkapja a maximális adovisszateritest.

2019. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már feleslegesen fizetsz be, nem fogják már idén jóváírni
2019. dec. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!