Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mégis mitévő legyek, hogy...

Mégis mitévő legyek, hogy ingatlanhoz jussak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 25 éves srác vagyok és külföldön dolgozom,viszont nem sokára szeretnék haza költözni ,mert elegem van . Az önrészem meglenne egy házhoz , viszont azonnal nem adnak hitelt ez egészen biztos. Ha jól tudom minimum 3 hónap munkaviszony szükséges természetesen a próbaidő után. A helyzet az ,hogy nagyjából 15-20 millió forint hitelre lenne szükségem amit nyilván ilyen fiatalon és egyedülállóként nem fognak megadni. Első körben 250 ezer forintot tudnék nettóban megkeresni.Szerintetek esélytelen ingatlanhoz jutnom jelen helyzetben? Főleg ,hogy nagyon sokat szigorítottak. A másik aggályom pedig az ,hogy ha meg is adnák a hitelt nagyjából 120 ezer forint lenne a havi törlesztő , mivel mindenképp a hitel teljes ideje alatt fix törlesztőrészlet lenne hiszen nem vállalok még nagyobb rizikót. Ezt tartom a legbiztonságosabbnak , így nem érhet meglepetés. Viszont így is ha csak a munkába járást számolom napi 10-15 km-el egy útra ,plusz rezsi egy családi háznál nem olcsó illetve enni is kell , szóval ahogy számolgattam kb. semmi nem maradna amit félre tudnék tenni. Mi a véleményetek erről az egészről?
2019. dec. 31. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
ne vegyél egyedülállóként családi házat
2019. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos magasabbaknaz igenyeid mint a lehetosegeid.

Indulasnak vegyel egy egyszobas panelt.

2020. jan. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is kis lakásban gondolkozz, sokkal kevesebbe kerül a fenntartása, valamint azonnal túladható, kiadható ha úgy alakul.
2020. jan. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen gondolnám jobb ötletnek hiszen alig kerül kevesebbe a panellakás mint a várostól nem messze egy családi ház. Persze nyilván olcsóbb a Fenntartása és kevésbé kell foglalkozni vele mint egy családi házzal. Egyébként gondolkodtam azon is hogy öcsémmel elég jó kapcsolatunk van és hogy vele akkor felvenni hitelt illetve az önrész is magasabb lenne.
2020. jan. 1. 09:37
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Az öcsèddel se vegyèl fel hitelt. Talán vele fogsz gyereket vállalni, családot alapítani? Költözz össze vele egy kis albèrletbe. Úgy többet tudsz spórolni. Aztán ha lesz komolyabb kapcsolatod, ő is beleteszi a rèszèt ès olyat vesztek ami mindenkinek megfelel. Ne kapkodj.
2020. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Valami normálisabb házzal szerintem annyira nem lőhetnek mellé. Mostanában találtam több házat Győr környékén 12-14 millió körül . ugyanis itt laktam mielőtt külföldre mentem és ide is megyek vissza.De megmondom őszintén kicsit ódzkodok mikor meglátom egy hirdetésben hogy 1950 környékén épült ,hiába lett felújítva. Tegyük fel találok egy 14 millió Ft-os házat még mindig ott az önrészem tehát nagyjából 10 millió Ft-ot kéne fel vennem. Ezzel kalkuláltam És végig fix törlesztőrészlettel havi 65 000 Ft lenne ami az albérlet árakat tekintve nevetségesen alacsony.
2020. jan. 1. 11:51
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Pont ezt akartam írni, hogy ház, vidéken nem 25 millió!


(Jó, persze van 100 millióért is, de ne menjünk el ebbe az irányba...)


A franc se venne panelt, nem éri meg, egy családi ház olcsóbb, és több benne a lehetőség.

Főleg ha van kocsi.

Megfizethetetlen, hogy kint a kertben kávézok, hogy kertészkedek, hogy kiülök a diófa alá egy könyvvel... tudom, lakótelepen meg midnen ott van a szádban... de a szomszéd is! Hallod, mit beszélget, mit veszekednek, érzed, mit főz, vasárnap a kopácsolásra kelsz hajnalban, és az az átható kukaszag kb minden lépcsőházban...

Na de én azért tudom értékelni, mert panelban nőttem fel, amikor mindez nem is igazán érdekelt, mégis emlékszem... most, 33 évesen tuti idegbajt kapnék attól, ami ott megy.

Nekem nem éri meg.

Még talán picit olcsóbban is találsz megfelelő házat, csak nézelődni kell. Ha még nincs senkid, akkor egy egyszobás is opció, ha jó áron van.

Felénk, igaz másik tájegység, de már ilyen 3-5 millió körül lehet ilyeneket kapni, amik nincsenek lepukkanva. Persze költeni kéne rá, ez egyértelmű.

Dunántúl biztos drágább, de nem hiszem, hogy 6-8 millió körül nincsenek élhetőek.

Sokszor az a baj, hogy nem jó a közlekedés, de ez ugye kocsival nem téma.

És egy családi házban épp az a jó, hogy bármikor bővíthető 1-2 szobával. Mire 30, 35 éves leszel, és oda kerülsz, hogy családot alapítanál, már esélyes, hogy hiteled sem lesz.

És azért egy szoba felhúzása nem 10-12 millió, szóval még úgy sem érnéd el azt a szintet, amibe egy panel most kerül.

2020. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

6#

Ne haragudj de 14 m ért győr környéki kádárkockára, kidobott pénz az ablakon. Vagy valami eladhatatlan szar 50km el arrébb, vagy valami bontásra ítélt düledmény, mert a jobb helyeken 18-20m nál kezdődnek a telekárak ha győr vonzáskörzetéről beszélünk.

Szóval szerintem telket vetetnek meg veled, de házként hirdetik mert ugye az van rajta.

Nincs vele bajom, felőlem ott laksz ahol akarsz, de hogy felértékelődni nem fognak ezek a házak az biztos. Én nem vennék ilyen szart, max ha van annyi pénzem, hogy eltakaríttatom onnan a házat, és ha a telek engedi, felhúzok valami ikerházat amiből az egyiket eladnám.

Ha egyedül vagy, inkább nézz egy normálisabb nem túl régi garzont.

2020. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
14 milláért csak romhalmazt kapsz
2020. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Én írtam, hogy nem azon a környéken lakom.

Egyébként, ha már említetted, Kádár-kockában lakom.

Hogy te nem vennéd meg, ok, nem is te keresel.

Sokan megveszik, mert nincs vele semmi baj.

Rengetegen élnek ilyenben, és rengetegen felújítják.

Pont ugyanannyi rádobni egy szigetelést, vagy ugyanannyiba kerül rá egy műanyag ablak, mint bármi másra.


Húzz fel akkor valamit, rendben. csak ne feledd, a kérdezőnek nincs pénze, hogy építkezzen.

Abból a 10-14 millióból pedig, amiből komplett házat venne, nem tudna építkezni, még hitellel sem.


Egyébként nem csak Kádár-kockák vannak.

Írtam, hogy felénk szoba-konyház, nagyon aranyos kis házikók vannak pár millióért. Nem nagyon hiszem, hogy Győr környékén ne lenne ilyen.

2020. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!