Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pontgyűjtős hitelkártyára...

Pontgyűjtős hitelkártyára való magas összegű netes vásárolás, majd 14 napon belüli elállás?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy drága TV-t neten hitelkártyára, ami után kapok szép összegű pontokat, majd 14 napos elállás jogommal élek, és visszaviszem a boltba, az mennyire törvénytelen? Pl. ha ezt több üzletben is megteszem, több termékkel?

2020. jan. 3. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elállásnál a bónusz pontokat is elveszted.
2020. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Semmi illegális nincs benne
2020. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Óóóó, Istenem, nem szégyelled magad, hogy ilyen piti ügyeskedésekbe mész bele pár ft-ért?

Hülyére veszed a kereskedőt pár ft-ért?

miért kell ilyen "nagyon magyarnak" lenniu, hogy mindig csak az ügyeskedés, a becsapás?

Csináld csak, majd jól megszüntetik a pontgyűjtést és a becsületes emberekkel tolsz ki, gratulálok!

Ja, és tudom, a gyakori úgyis le fog húzni, mert itt "sikk" ilyen dolgokat csinálni :-(

2020. jan. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pontgyűjtés a banknál van, az elállás a viszonteladónál, aki készpénzbe fizeti vissza a teljes összeget. A hitelen nincs kamat, ha időben fizetem vissza. Egy multimilliárdos nagyvállalat céget pl. MediaMarkt nem hiszem, hogy ezt nagyon érdekli, hogy hülyére veszem őket. A bank meg örül, hogy forgatom a pénzüket.

Nem hiszem, hogy én miattam megszüntetnék a bankok a hitelkártyákat :D Túl nagy rajta a hasznuk, ezt a hülye is tudja.

TV ára 300.000 Ft, 4% forintban történő szabadon elkölthető összeget kapok utána. 12 ezer forint nem hiszem, hogy pár forint egy átlag magyar embernek. Főleg, ha ezt párszor eljátssza.


A kérdésem, csak hogy van-e kivetni valója ebben jogilag bármilyen szervnek?


Kapitalista világban élünk, ebből én sokkal kevesebbet profitálok, mint a bank, vagy akár a viszonteladó. Ha nem érné meg nekik ezek mind nem lennének, se az elállási törvény, se a hitelkártyák. Naívság azt gondolni, hogy "miattam" a többi "becsületes" ember fogja megszívni :D. Ha mégis így lenne, akkor a kérdésem még mindig adott, van e rá Btk.?

2020. jan. 3. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem a hitelkártyát szüntetik meg a bankok, hanem a pontgyűjtést.


És hiába multi, bizony van olyan multi, aki épp az ilyen magatartás miatt vonult ki Magyarországról - még ha nem is hiszed vagy tudsz róla: egyszerűen nem érte meg nekik itt lenni, mert iszonyat magas bérleti díj volt az Andrássy úton és a "nagysasszonyok" megvették a ruhát pénteken, elmentek vele buliba aztán hétfőn visszavitték, vagy jobb esetben kicseréltették.

A végén több volt a veszteség, mint a haszon és kimentek.

Btk-ba nem ütközik, de előbb utóbb rájöhetnek és pl. letiltják a hitelkártyádat.

2020. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tessék, egy linkkel is alá tudom támasztani, pedig nagyon jó minőségű ruhákat árulnak :-(


"Az M&S adózás előtti profitja 88 százalékkal 25 millió fontra zuhant a tavaly szeptemberrel záruló fél évben"


[link]

2020. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha többször csinálod, csalásért simán feljelenthetnek.


Egy átlagember nem csinál ilyet.

2020. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ott írja a cikkben, hogy rengeteg más országból vonult ki és nem ezért. De megnézném, hogy egy Media Markt kivonul.

A pontgyűjtés meg azért kell, hogy az emberek hazsnáljanak hitelkártyát, én őszintén nem használnék, ha nem lenne. Ezzel a bank is tisztában van, ezért is nyomja annyira. Ez nem is nekünk kíváltság és jófejség a bank részéről, egyszerű üzletpolitika.

Komolyan van aki elhiszi, hogy a pontgyűjtés a bank jószívűségéből létezik? :D


Minden esetre az eredeti kérdés csak elméleti volt, valószínűleg tényleg csalással vádolnának sok eset után, dehát mindent lehet okosan csinálni és mértékkel. Mai világban alul marad, aki kicsit nem csal, vagy trükközik. És ez nem " A magyar mentalitás", nyugaton ennél csak jobban mennek a csalások.

2020. jan. 4. 00:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

" Mai világban alul marad, aki kicsit nem csal, vagy trükközik."


Látod, ez az óriási probléma és ezért tart ott az ország, ahol (nem, nem teljesít jobban Magyarország, mert mesterségesen fel vannak pörgetve dolgok, amiket zömmel Uniós pénzzel finanszíroznak), ezért lehet szinte minden szinten lopni, csalni (csak a kisember bukik bele), mert korrupt az egész ország és nem zavarja az embereket, hogy a halfej búzlik, hiszen az egész hal büdös :-(


És nem, Nyugaton nem ugyanez megy, mert ott kevésbé virágzik a fekete munka és ha csalnak is, előbb utóbb bebuknak, ahogyan híres emberek is megbuktak már adócsalással, stb.


Pl. Messi az adócsalás miatti börtönbüntetését 82 millió ft-nak megfelelő pénzbüntetéssel tudta kiváltani:


[link]

2020. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!