Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki értékpapírszámlán...

Banki értékpapírszámlán keresztül van e értelme részvényt vásárolni hosszútávra elsősorban osztalékért?

Figyelt kérdés
Elönyök,hátrányok,mennyire éri meg,nem e vonnak le túl sokat,érdemesebb e brókernél inkább stb ilyenekre gondolok

2020. jan. 3. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Van, főleg, hogy írtad hosszú távon gondolkozol. Gondolom a már meglévő bankodnál nyitnád számlát, sokkal olcsóbb, mint egy bróker cég, főleg ha kis hal vagy. :)

Mindenütt vonnak, de csak kereskedés esetén, minimális %-ot. Plusz SZJA, bárcsak milliókat költenék jutalékra és SZJA-ra...

Bróker cégnél akkor van értelme, ha nem a klasszikus módon akarsz kereskedni.

Én a K&H-nál vagyok, szerintem nagyon jó, s minden weben.

Egy a lényeg, olyan pénz legyen, ami "soha" nem kell. Nem csak az osztalék lehet jó...

2020. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, tulajdonképpen igen ez olyan pénz lenne amire 'nincs szükségem' tehát nem tervezek hozzányúlni sőt bármi fölösleges megtakarítás meg osztalék bevétel menne további részvényekbe, csak 3 éve kezdtem el úgy igazán gyüjteni annak értelmét nem látom már hogy csak úgy ott van a pénz bankszámlámon, ezért gondoltam érdemes lenne befektetni.


Még egy kérdést, az osztalék jövedelmet nekem kell bevallanom vagy már eleve a bank levonja az SZJA-t meg a szociális hozzájárulási adót is?Tehát a számlámra az adózott jövedelem jön e vagy engem terhel a bevallás?..

2020. jan. 3. 11:09
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Elso mondjuk rosszul mondja. Altalaban pont a kereskedelmi bankok a legdragabbak tozsdei kereskedesre. (Es amugy legtobbnel nincs is tozsdei hozzaferese.)


Kerdezo, jelenleg Magyarorszagon a RandomCapital Zrt a legkedvezobb tetelekkel dolgozo brokerceg (amig nem a tobb szaz millios, egyedi megallapodasokrol beszelunk).

De ha hosszutavra veszed, akkor mindenkeppen erdemes egyreszt TBSZ-re vasarolni, ezt pedig nem minden cegnel lehet (RC-nel igen), masreszt egy konkret reszveny (ami oriasi kockazat) inkabb ETF-et vegyel, az kvazi egy reszveny-csomag.

ETF-bol is van osztalekfizeto, de TBSZ-re egy kumulativ(ami visszaforgatja az osztalekot) lenne erdemes.

Amugy youtube-on vagy Kiszamolo-nak (kiszamolo.hu) sokalkalmas magyar, ingyenes Akademia nevu sorozata, van tozsderol szolo reszek is, ajanlom megnezesre.

2020. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyből adózva jön, s év végén kapok erről online elszámolást, a NAV csinálja a bevallásom és mindig rajta van, nem kell vele foglalkozni, csak ellenőrzöm, ha jól tudom ez már kötelező, tehát máshol is így van.

Viszont érdemes figyelni a változásokat, érdekeset tud produkálni akár egy hónap is.

Ajánlom a portfolio.hu-t , regisztráció után saját felületet lehet csinálni, előfizetés esetén azonnali adatok, ha kell.

2020. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

A harmadik biztosan jól írja, de kezdésnek, kis halnak, minek máshol is fizetni számlavezetési díjat, a saját banknál(nekem) nem kell, a jutalék lehet több, de kit érdekel, ha van miből. S a rajtaülős módszernél, nem is kell gyakran fizetni...

Kívánom a kérdezőnek, hogy azért menjen majd át a bankjából bróker céghez, mert úgy több milliót spórol meg évente!

Kezdésnek, amiről a kérdés szólt, megteszi a banki értékpapírszámla.

2020. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen a TBSZ-röl már olvastam hogy hosszútávra jó választás lehet de a probléma az vele hogy akkor nekem kellene mindent bevallanom.

Az ETF-ről az hírlik hogy nagyon kockázatos befektetés forma, talán olyan hosszútávon 80%knak veszteséget termel? Bár ez nagyon felületes információ,nem ástam bele még magam.


A részvényben is van kockázat, de tegyük fel hogy leesik vmi miatt akkor csak várnom kell pár évet hogy visszamenjen, tehát semmiképpen sem fogom pénzzé tenni, itt a lényeg az hogy a pénz dolgozom nekem passzivan,aktív kereskedés részemről teljesen ki van zárva.

2020. jan. 3. 11:38
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem nagy összegről van szól első körben kicsivel több mint 5.5 millió Ft, amelyhez évente tudnék 1.5m körül hozzátenni, plussz ami osztalékból jön.
2020. jan. 3. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Harmas vagyok.

Amiril olvastal, hogy 80%-uk ragizeteses, azok az aktivan kezelt alapok. Ilyenkor magas koltseget fizetsz, hogy hozzaertok kezeljek a penzedet. Aztan a statisztikak alapjan kijon, hogy a nem kezelt, avagy passzivan kezelt alapok, verik ezeket az aktivokat, foleg mert nagyon alacsony a koltseguk, igy nem visznek el sok szazalekot akkor is, ha epp vesztesegben vagy. Tehat tozsden a passziv ETF-nel biztosabb nincs. Viszont tozsdebe tenyleg csak akkor erdemes beszallni, ha 5-10 evre tervezel minimum es ki tudsz varni egy-egy bukot, mondjuk 1-2 evet a kivetellel.

Egy cegre rakni mindent a legnagyobb kockazat, oriascegek mentek tonkre, vagy zuhantak be a elozo valsagban is, sokuknak majd 5-8 evbe telt, mire visszadolgoztak magukat ugyanoda. Azt ETF-ek pont ezt az egy-egy ceget jelento kockazatot nullazzak le.

Sajat bank mellett egy indok szol, hogy kenyelmesebb. De hogy ezt megeri-e a mondjuk 1% plusz koltseg (kevesnek tunik, de siman elviheti a nyereseged 25% szazalekat is), azt dontsd el te.

2020. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Harmas vagyok, meg egy aprosag: Altalaban NEM vonjak le az adot, megpedig azert mert a tozsdei ugyletek nyeresege-vesztesege egymassal szembeallithato, igy mivel a broker nem tudhatja, hogy neked hany helyrol van nyereseged meg, igy csak a sajat reszerol tud nyilatkozni, hogy nala mennyi adokoteles nyereseged keletkezett egy ezutan mennyi adot kell fizetni.

Ezt be kell masolni egy sorba az adobevallasban is egy darab atutalassal lehet rendezni, tehat nem bonyolult dolog. :)

2020. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Randomnál nincs számlavezetői díj se. Csak a kötésre kell fizetned. Ha veszel valamit, és 5 év után eladod, akkor 2x kifizetsz 0,2%-ot és kész.

Sok banknál meg havonta vonnak számlavezetési díjat, miközben te semmit nem csinálsz csak tartod a papírodat. Meg bankonként eltérhet, hogy épp milyen pappírokat lehet náluk venni. Úgyhogy én is a randomra szavazok.


TBSZ-re ha 5 évig végig megtartod, akkor nem kell adót bevallanod, mert mentesülsz az adófizetés alól.

A hátránya az, hogy jövőre nem fizethetsz be ugyanarra a TBSZ, csak újat nyithatsz, így lesz akár 5 különböző TBSZ

-ed, amik között nem mozgathatsz pénzt, nem egyszerre jár le. De kis pénznél(<50millió) többet nyersz az adókedvezményen, mint amennyi hátrányt ez jelent szerintem.

2020. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!