Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom megkezdeni a...

Ha nem tudom megkezdeni a folyószámlahitelem törlesztését, akkor BAR listára kerülök?

Figyelt kérdés
És mennyi idő múlva következik ez be? Utána lehet nézni nekem személyesen és hol, higy ott vagyok-e már?

#BAR lista #adósság #hitel #Folyószámlahirel
2020. jan. 4. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, mert nincs már BÁR lista, csak KHR negatív adós lista. Oda fel fogsz kerülni.
2020. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azzal ugye tisztában vagy, hogy a bank azonnal levonja a részét a számlára érkező pénzből? Tehát ez eléggé nem választás kérdése...
2020. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A folyószámla hitel a következőképpen néz ki:

Van mondjuk 200 ezer ft hitelkereted, amit megkaptál, ez azt jelenti, hogy max 200 ezer ft-ig költhetsz a saját pénzeden felül.

Folyószámla hitelt az kaphat, akinek MUNKABÉR érkezik a bankszámlájára.

Ha van 200 ezres hitelkereted, és elköltötted, akkor mínusz 200 ezer ft-od lesz. Megérkezik a fizetésed, ami mondjuk 100 ezer ft, ezzel feltöltődik a számlád, ebben a pilllanatban "csak" mínusz 100 ezer ft-on állsz, plusz mondjuk 1.500 ft hitelkamat.

Igenám, de ebben a hónaban is költened kell, ha nem sikerül spórolni, akkor hónap végére megint mínusz 200 ezer ft-on állsz, plusz a hitelkamat.

Tehát nem Te törleszted, hanem a fizetéseddel feltöltődik.

Amennyiben a fizetésedből nem tudsz spórolni a "törlesztésre", akkor mindig nőni fog a hitelkeret a kamat összegével.

Ha nem érkezik munkabér a számlára, akkor viszont a bank felmondja a folyószámnla hitelkeret szerződést és EGY ÖSSZEGBEN fogja visszakövetelni az egész pénzt.

ha nem tudod fizetni, átadja követeléskezelőnek, majd ha még ekkor sem fizetsz, végrehajtónak - de ilyenkor más sokkal-sokkal többet fognak követelni, mint amennyivel eredetileg tartoztál.

Ez a folyamata.

2020. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!