Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így van esélyem lakáshitelre?...

Így van esélyem lakáshitelre? Mennyi most erre az összegre a törlesztő?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, egy kiskorú gyerekkel.


A jövedelmem kb. 220 ezer, nettóban.

Kb. 2-3 millió forintot tudok önerőként felmutatni.


Egy legalább 1,5 szobás panelben gondolkodok, amik eddig 20 millió körül mozogtak errefelé, most a napokban láttam 17 milliós hirdetéseket is, így lehet, hogy tavaszra még lejjebb megy.


Nagyváros, megyeszékhely. Belváros közeli lakótelep, nem külterület.


Jelenleg mekkora része terhelhető a fizetésemnek?

Számít-e a törlesztő szempontjából a gyerek?


köszönöm, ha segítetek.



2020. jan. 7. 18:16
1 2
 1/14 Armstrong01 ***** válasza:
100%
Várj még egy kicsit!
2020. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg várj még egy kicsit és tartsd szem előtt hogy hiába 20-30 százalék önerőt kérnek a bankok, azért nem baj az, ha van ott még tartalék. Már csak az ügyvédi költségeket és az illetéket is figyelembe véve, az átírás egyéb költségei mellett. Továbbá 50%-ig terhelhető a fizetésed, ki tudsz úgy jönni szerinted ha kapásból feleződik a havi bevétel?
2020. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez kevés önerő.
2020. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

110-ből nem jönnénk ki.

De nem is szeretnék 110 ezret fizetni törlesztőnek.

50-60-70 körül gondoltam, de fogalmam sincs, ez mennyire reális.

2020. jan. 7. 20:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így egyelőre nem reális.

Egy 17 milliós lakásra 680 ezer az illeték, mondjuk 170 ezer az ügyvédi díj, tehát már el is égett az önerődből 1 millió (közjegyzői díj és egyebek is vannak még ám).

Maradt 2 millió forintod, az egy 10 milliós lakásnak lenne kb. elég önerő. Kb. ez az összeg az amúgy, amire reális lehet egy 60 ezer körüli törlesztő.

Ha 15 millióra lenne szükséged, akkor én 1 ajánlatot láttam, 30 évre kitolva, változó kamatozással, kb 75 ezer törlesztővel. Ez kockázatos is lenne és 99%, hogy meg sem adnák (ugye önerő hiánya).


Tehát sajnos más megoldást kell találnod.

2020. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nos, a bankok az ingatlan max 80%-ig hiteleznek, a maradékot Neked kell állnod, azaz jelen esetben a 17 milliós lakásnál, 3,4 milliót. Ezenkívül igen, az adásvételi szerződéshez az ügyvéd díja, 4 % vagyonszerzési illeték,stb. Meg aztán, ha nem a 80 % -ot, hanem csak 70-et adnak, még kovászosabb.

Meg gondold el,kb. 50-60 ezer lenne a törlesztő, 40 ezer a rezsi - az máris 100 ezer.

És igen, bankok figyelembe veszik az eltartottakat is -szóval egyáltalán nem biztos, hogy kapnál...

2020. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Az illeték nem érdekes, mert arra kérhető 12 havi részlet, így azt nem a mostani megtakarításbol kell fizetni!

(kérelemre kb bárkinek engedik, de 35 év alatt első lakásra indok se kell)

2020. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az illeték nem érdekes, mert arra kérhető 12 havi részlet, így azt nem a mostani megtakarításbol kell fizetni!"


Tényleg nem érdekes? És kiszámoltad, hogy ha megadják a részletfizetést, akkor hogy nézne ki a dolog?

Úgy, hogy a 17 milliós lakás vagyonszerzési illetéke 680 ezer ft, 12 havi részletre kb. havi 50 ezer ft-ra jön ki - ez azt jelentené, hogy a havi 50-60 ezer ft-os törlesztő és a min. 40 ezer ft lakásrezsi mellett (ez eddig 100 ezer ft) kellene még havoonta 50 ezret fizetnie - tehát a 220 ezerből 150 ezer máris elmenne.

Havi 70 ezer ft 2 főre, azaz egy gyereket eltartva? Nem hangzik túl soknak...


Kérdező, azt írod, 220 ezer ft a nettó jövedelmed, de ez maga a fizetésed?

Mert van egy csomó minden, amit a bank a hitel megadásakor nem vesz figyelembe (pl. Gyed, családi, stb)

2020. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
#8: 1 évig össze húzzák magukat, ki lehet bírni aztán le van tudva. Ezért mondtam, hogy tök felesleges ezt is az önerőből levonni.
2020. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es, butaságot írtál, ne tetèzd kretènsèggel kèrlek.
2020. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!