Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkiváltás megéri? Felvesze...

Hitelkiváltás megéri? Felveszek x összeget, amit megint kamattal kell visszafizetnem.

Figyelt kérdés

A hitelem valószínüleg elég rossz konstrukció.

A válság közepén vettem fel, 2011-ben.


Nincs egyébként gondom vele, mármint tudom fizetni.

De láttam ilyen hirdetéseket, hogy hitelkiváltás.


Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy ha egy összegben kéne visszafizetnem, akkor mennyit kéne.

Jönnek az értesítők havonta, aszerint 5 millió van hátra.

Ha most írnék egy levelet, hogy most azonnal akarok végtörleszteni, akkor ennek kb hány %-át kéne fizetni?

Akkor gondolom az lenne az az összeg, amit másik banktól kéne igényelnem, hitelösszegként.

Mondjuk az OTP azt mondaná, hogy végtörlesztésként 4 milliót kér.

(Nem tudom, hogy a levelekben szereplő 5 millió az jelenlegi érték, vagy ha összeadom a hátralévő 10 évre a törlesztők összegét)

Szóval ha egy másik banktól 4 milliót kéne felvennem, azt megint csak több évre tudom felvenni, és ennek a hitelnek a kamataival megintcsak 5 milliót fizetek vissza.

akkor ugyanott vagyok.


Illetve gondolom, minden kezdődne előről.

Amikor az eredeti hitelt felvettem, közel 300 ezrembe került, hogy egyáltalán fel tudjam venni.

Hitelbírálati díj, közjegyző, hitelfolyósítási jutalék, stb.

Azért nyilván nem akarok megint fizetni, hogy legyen egy másik hitelem.


Kérem, hogy olyanok írjanak, akik értenek hozzá, mert találgatni én is tudok.



2020. jan. 11. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

"Jönnek az értesítők havonta, aszerint 5 millió van hátra...


Mondjuk az OTP azt mondaná, hogy végtörlesztésként 4 milliót kér."


Az OTP nem fogja azt mondani, hogy 4 milliót kér, ugyanis a végtörlesztésnél Ők kamatot buknak, így ügyesen kitalálják, hogy kb. annyit kell visszafizetned - még ha korábban is fizeted - mintha teljesen végig fizetnéd. Van, ahol külön a végtörlesztésért is számítanak fel díjat.


Ha tudod fizetni, nem éri meg bonyolítani a dolgot.

2020. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A végtörlesztési díjról tudok. Mármint nem tudom, mennyi, de tudom, hogy van.

Azt is tudom, hogy nekik a kamat miatt éri meg.


De akkor miért éri meg a hitelkiváltás?

Hisz ilyenkor az a lényeg, hogy jobban járjon az ember, egy jobb konstrukciót vegyen igénybe.


Azt nem gondolom, hogy semmivel sem mondanának kevesebbet.

Egyszer küldtek egy levelet - olyan 3-4 éve kb - hogy ha egy összegben vissza tudom fizetni, akkor 3,5 millió a vége.

Egy összegben nem volt annyi pénzem, most sincs.

De ugye ha most visszafizetném (az újabb hitelből), akkor a következő 10 év kamatát nem kéne fizetnem.

Ezért gondolom, hogy 4 millió körül lenne. De lehet, hogy még kevesebb.

2020. jan. 11. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Jó nagy hülyeséget írt az első.

Végtörlesztésnél a fennmaradó tőkét kell kifizetned plusz valamenyni díjat.

A fennmaradó kamatot nem kell kifizetned.


Egy számpélda: 2011-ben felvettem 8 milliót 6% kamatra 15 évre.

A havi törlesztő 67 ezer. Még tartozok 4 millióval, és még 6 év van vissza.

Ha maradok, akkor kb 5 milliót fogsz kifizetni.


Ha kiváltom egy 4%-os hitellel, és azt akarom, hogy ugyanakkor járjon le, akkor csak 62ezer lesz a törlesztője. 4,5milliót fizetek vissza 5 helyett.


Tehát akkor éri meg kiváltani, ha az eredeti hitel végtörlesztési díja + az új hitel díjai kevesebb, mint amennyit nyersz rajta. Ha már csak kevéssel tartozol/kevés ideig, akkor nem éri meg kiváltani.


Egy 2011-es hitelnél, amit még 10 évig fizetsz, majdnem biztos, hogy megéri kiváltani, mert akkor jóval nagyobbak voltak a kamatok, mint most.


"Nincs egyébként gondom vele, mármint tudom fizetni.

De láttam ilyen hirdetéseket, hogy hitelkiváltás."


Ez derék dolog, hogy érdekel a téma. Ha lehetőséged van kevesebbet fizetni, akkor élj vele. Ha mindenki benne marad egy rossz szerződésben, akkor a bankok pofátlanabbak lesznek. Ha sokan váltanak a jobb feltételek miatt, akkor kénytelen lesznek versenyezni egymással.


"(Nem tudom, hogy a levelekben szereplő 5 millió az jelenlegi érték, vagy ha összeadom a hátralévő 10 évre a törlesztők összegét)"


Egyszerű megnézed a mostani törlesztődet és beszorzod 120 hónappal...

De az 5millió az majdnem biztos, hogy a tőke tartozásod.


"Illetve gondolom, minden kezdődne előről."

5 milliót felveszed 10 évre így ugyanannyi ideig fogod fizetni a hitelt, csak kisebb törlesztővel egy másik banknak.


"Amikor az eredeti hitelt felvettem, közel 300 ezrembe került, hogy egyáltalán fel tudjam venni.

Hitelbírálati díj, közjegyző, hitelfolyósítási jutalék, stb."


Ez nyilván szempont, bemész két-három bankba, hogy csókolom ilyen hitelem van, ennyit fizetek rá, tud-e jobbat ajánlani. Sok bank hitelkiváltásnál elenged egy csomó kezdeti költséget.


Szerintem mindenképp megéri rászánni pár órát, ha havonta nyersz rajta 10ezer forintot azért már megéri váltani.

2020. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"De akkor miért éri meg a hitelkiváltás?


Hisz ilyenkor az a lényeg, hogy jobban járjon az ember, egy jobb konstrukciót vegyen igénybe."


Lehet, hogy nem éri meg nekik a hitelkiváltás, de azért van az állam, hogy védje az egyszeri emberek jogait. Ha az állam hoz egy szabályt, hogy hitelt csak úgy adhat a bank, ha lehetőséget ad bármikor a kiszállásra, akkor akár tetszik nekik akár nem, kénytelenek ezt a lehetőséget beleírni a szerződésbe.

Jogszabály van arra is, hogy a végtörlesztési díj nem lehet akármekkora. Asszem max 2%.


Ezt nem kell túlagyalni, ez a lehetőség azért is létezik, mert az állam szabályozza a bankszektort, és amikor megéri élni kell vele.

2020. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, azt hiszem, elmegyek egy olyan emberhez, aki több bankkal áll kapcsolatban, valamiféle hiteltanácsadó.

Nem mennék be 3-4-5 bankba, mindenhol ülni 1 órát.


Azt hittem egyébként, 2 külön ember válasza a két utóbbi.

Mert a második, rövidebb válaszoddal nem igazán értek egyet, miszerint azért van az állam, hogy védje a jogainkat, vagy hogy is fogalmaztál...

Nagyon sokat buktunk, bukunk bizonyos intézkedések miatt.

Rengetegen várták pl. azt, hogy milyen árfolyamot határoznak meg, mikor elszálltak a devizahitelek. És nagyon nem az emberek érdekeit nézték. Megállapították ugyanazt az elszállt, eszméletlenül magas árfolyamot, a törlesztőm 1000 ft-tal sem lett kevesebb.

A másik jó példa a jelenlegi cafeteria: állítólag támogatják a fiatalok lakáshoz jutását, mégis elvették a lehetőségét, hogy a keretemet kamatmentes lakáshitel-törlesztésre fordíthassam.

Cserébe igényelhetek SZÉP-kártyát, és gyakorlatilag semmi mást, mivel a többire 78% adó van.

Nekem ez nagy bukta, eleve bukok egy csomó pénzt, a másik része meg az, hogy ezt a hülye kártyát nem is tudom felhasználni semmire.


Na de eltértem a tárgytól, a banki témát valamikor intézem, köszi még egyszer!

2020. jan. 11. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Off


Szép kártyát semmire?? Annyi mindent lehet rajta venni!

Ha annyira nem kell akkor meg add el olyannak akinek kell és kapsz helyette készpénzt.

2020. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tessék, ők pl kalkulálnak neked. [link]


A jutalékot a banktól kapják, nem neked kell fizetni. Illetve de, csak amúgy a bankfiókban Marika néni kapná, aki csak jókor volt jó helyen, így meg valaki meg is dolgozik érte.

2020. jan. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Este rátaláltam a kalkulátorra, és végigvittem.

Az lett az eredmény, hogy nincs olyan ajánlat, ami ezekkel a feltételekkel megfelelne.


SZÉP-kártya: étterembe nem járok, gyorskajáldákban nem fogadják el, ahová én járok.

Újabban a COOP üzletek elfogadják, de azok olyan drágák, hogy 2x annyit fizetek ki a kajáért, mint bárhol máshol.

Semmi értelmesre nem tudom felhasználni, csak kényszerből, de ez meg pénzkidobás.

2020. jan. 12. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor add el olyannak aki használ. Aki pl amúgy is vesz strand fürdő jegyet vagy bérletet annak 70-80-90% áron is megéri és te is jobban jársz ha számodra a coop csak 50%-ot ér.
2020. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez 10 éve még működött az üdülési csekknél.

HA tudnék valakit, eladnám, de nincs olyan ismerősöm, aki ilyesmit üzemeltetne.

Az összes létező ismerősöm pedig ugyanígy csak SZÉp-kártyát tud kérni, mivel ez az egyetlen lehetőség, ha valaki nem akar 80% adót fizetni.

2020. jan. 12. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!