Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

A saját bankszámláról utalhatok a másik bankszámlámra?

Ha ket kulonbozo banknal is van szamlam, akkor az egyikrol utalhatok pénzt a másikra? Nem baj baj hogy mindkettőnek én vagyok a tulajdonosa?

Illetve külföldi bankszamlamrol is szeretnek a magyar bankszamlamra utalni, ebből sincs gond? Úgy értem, nem e néz hülyén a bank, hogy kis pista utal kis pistának a bankszámlájára szóval értitek.

jan. 12. 12:08  Privát üzenet  

A válaszok
Havonta ezt csinálom, eddig még senki nem szólt érte.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 12. 12:23 Privát üzenet

Azt csinálsz, amit akar, oda utalsz a számládról, ahová neked tetszik.

A "bank" meg - ilyen ugyanis nincs, ez nem egy ember! - még véletlen sem nézi, hogy kis pista utál kis pistának, hanem hogy XXXX számláról megy a pénz YYYY számlára!

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 12. 13:06 Privát üzenet

De aranyos :D

Hat egy embernek annyi fele szamlaja lehet.

Forint szamla, deviza szamla, szefszamla, ertekpapir szamla, hitelkartya szamla, megtakaritasi szamla, hiteltorleszto szamla...

A szamlak kozotti atvezetesnel is hivatalosan te vagy a fizeto, es te vagy a kedvezmenyezett is, ha mondjuk sima folyoszamlarol ki akarod egyenliteni a szefszamladat.

Roviden es tomoren, semmi gond nincs belole :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 17. 23:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy ingatlannak tobb tulajdonosa van akkor az egyik fel jelzalogfedezetkent a masik tulajdonosok engedelye nelkul is a sajat reszet felkinalhatja fedezetkent a banknak?
Lehetséges átutalás a saját külföldi bankomnál személyesen egy másik magyarországi számlaszámra vagy csak annál a címzett bankjánál készpénz befizetés?
A saját számlámról hogyan tudok egy másik számlára utalni?
Saját névről saját névre, de másik számlára tudok utalni?
Lakásomat a NET zrt vette meg már egy éve. De szeretnék saját lakást! A jelenleg vissza vásárlás vagy egy másik lakás. Mi lenne a célszerű nem tudom, de hitelből tudom...
Utalni szeretnék egy másik személy bankszámlájára és ehhez be kell mennem a bankhoz! Kérdés az lenne, hogy készpénzt kell vinnem vagy elég vinni a saját bankkártyámat és arról is...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!