Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK 10+15M. Nem teljesen értem?

CSOK 10+15M. Nem teljesen értem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párom jelenleg várandós az első két babánkkal. Arra gondoltunk, hogy építenénk egy új házat. Ha felvesszük a 10+15M-t,akkor ha jól értem, a 10M Ft vissza nem fizetendő támogatás, a 15M pedig egy 3% kamattámogatott hitel, amiből a 2. baba születésekor elengednek 1M Ft hiteltartozást, a harmadiknál pedig 4M Ft írnak jóvá és csak a fennmaradó 10M Ft-ot kell visszafizetni?


Köszönöm!


2020. jan. 12. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. A 10M-s támogatása a CSOKnak akkor lesz vissza nem térítendő ha 3 gyereketek lesz. Ha nem jön össze a 3. gyerek akkor büntetőkamattal együtt behajtja a NAV.

Továbbá csak új lakásra vagy házra vehető igénybe és méreti feltételek vannak. Lakás esetén 60 nm+, ház esetén 90nm+. Továbbá összközművesnek kell lennie meg még pár triviális feltétel van, mint a fürdőszoba illetve mindkét házastarásnak tulajdonosnak kell lennie.


A 15 milliós rész pedig egy támogatott lakáshitel. Természetesen itt is feltétel a min. 2 gyerek.

2020. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt értettem. Az a rész nem tiszta nekem, hogyha megvan a 3 gyerek, vissza nem térítendő lesz. Viszont akkor mi ez a 2. gyereknél -1 millió, 3-nál pedig -4?
2020. jan. 12. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:

A vissza nem térítendő, az a babaváró hitel, ha a hitelfelvétel után születik 3 gyerek.

A 10+15M: a 10M az a CSOK, amit akkor kapsz, ha vállalsz 3 gyereket és építkezel v. újépítésű lakást, házat veszel. Ez mellé vehetsz fel 15 M 3%-os CSOK hitelt, amiből igen, a 2-dik gyerek születésekor elengednek 1 M-t, a 3-dik gyereknél 4 M-t. Ez utóbbi bármelyik lakáshitelre érvényes, nem csak a CSOK hitelre. Fontos, hogy itt a hitelt a gyerekek megszületése előtt vedd fel, míg a babaváró hitelnél az a lényeg, hogy a hitelfelvétel után szülessen meg a gyerek.

2020. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!