Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Allaskeresesi 90 napos támogat...

Allaskeresesi 90 napos támogatás igénylése ilyen esetben?

Figyelt kérdés

24en megyek utoljára dolgozni, és utána mennék igényelni a támogatást mert így tudom kell vinnem a munkahelyrol a kilepo papírjaim. Viszont azt is hallottam hogy lehet hónapokig tart míg az első összeget elkuldik. A 90 nap alatt elvileg tb-t nem kell fizetni. A kérdésem az lenne hogy ha sokáig tart az ügyintézés, akkor a tb fizetése mégis hogy működik? Lehet az első hónapot mégis be kell fizetni, utána megjott az első összeg és ezzel elindult a 90 napos periódus, így 3 hónapig ekkortól nem kell majd fizetni? Azért nem értem mért ha vkinek 30 nap után kezdik el folyositani a pénzt és felmenteni öt a tb alól, de ő a munkaviszonya megszüntetése után mondjuk 3 hónap és 1 hét múlva már talál is munkát, akkor ő most bukott azon hogy hoppá míg várt a pénzre 1 hónapot mégis be kellett fizetnie magának. Ez hogy van?

Most míg nem járt le a szerződésem nem is éri meg bemenni intézkedni papírokat mert úgyse leszek előrébb vele?



2020. jan. 15. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Akkor telik hónapokba a folyósítás, ha hiánypótolnod kell, ha nem viszel elsőre minden papírt. Párom volt egy ideig munkanélküli, huszonpáradikán regisztrát, következő hónap elején már kapta a pénzt. Nálam tavaly amiatt húzódott, mert a kilépő papírjaimat nem kézzel írta alá a hr vezető vagy ki, hanem a kis hr-es lánykák odapeccsételték az aláírást - ami amúgy bevett dolog multinál, csak a munkaügyi központ nem fogadta el. Miután ezt is bevittem, már utaltak is.

Ha valamiért mégis elhúzódna, a tb-t akkor sem kell addig fizetned. Most amúgy semmiképp nem tdsz még bemenni registrálni, hiszen van munkaviszonyod.

2020. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!