Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jótékonyságból lehet bankból,...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Jótékonyságból lehet bankból, bankba átutalni pénzt, valaki számlájára? Esetleg OTP-ből más bankba?

Figyelt kérdés
Köszi a kérdést

2020. jan. 16. 13:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ezt úgy kérdezem, hogy ha valaki nem akarja felfedni magát, és a bankszámla számát.
2020. jan. 16. 13:46
 2/19 A kérdező kommentje:
Például, ha szeretnék valakinek 5000 Ft-ot utalni, de nem szeretném, ha nyoma lenne az ő számláján. Van valami titkosított csatorna a bankok között?
2020. jan. 16. 13:57
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Például, ha szeretnék valakinek 5000 Ft-ot utalni, de nem szeretném, ha nyoma lenne az ő számláján."


Ha számlaegyenleg nem lenne egyenlő a tranzakciók összességével, hanem "csak úgy" "ugrálna" az elég sok problémát felvetne, tehát ilyet nem lehet csinálni.

2020. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jó, rendeben értem, bocs, hogy ez eszembe sem jutott.

Akkor úgy látom le is zárhatom ezt a témát.

Köszi szépen a választ!

2020. jan. 16. 14:41
 5/19 A kérdező kommentje:

Az viszont már lehetséges, hogy a kedvezményezett, (vagy mi is erre a helyes kifejezés) számlaszámának ismeretében, rakok a számlájára 5000 Ft.-ot. Azt nem fogja megtudni, hogy ki rakta rá, csak megjelenik a számláján ez az összeg.


Ezt szerettem volna megtudni, csak nagyon helytelenül tettem fel a kérdést.

2020. jan. 16. 15:22
 6/19 anonim ***** válasza:
Kp befizetésre gondolsz? Talán van olyan bank aki nem írja a közleménybe.
2020. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj de alap dolgokat nem tud itt nehany ember.

Konkretan a penzmosas lecet utne meg amit te akarsz.


Azonositas nelkul nem tudsz banknal tranzaktalni, ez kikerulhetetlen. Es lehet hogy kozlemenybe semmi nem lesz irva, de ha az emberke megkapja a penzt azt latni fogja, hogy nev szerint ki fizette be. Es mivel szemelyi igazolvany nelkul nem tudsz befizetni, ezert logikus, hogy ez amit te kerdezel ez lehetetlen. Az utalas ugyanez. Hivatalos helyen ahol penzrol van szo, azonositanod kell magad.

2020. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

"az emberke megkapja a penzt azt latni fogja, hogy nev szerint ki fizette be. Es mivel szemelyi igazolvany nelkul nem tudsz befizetni, ezert logikus, hogy ez amit te kerdezel ez lehetetlen. Az utalas ugyanez"


Hát utalásnál ez nem így van. Ezek szerint magánszemély még soha nem utalt neked pénzt. Csak a küldő számlaszáma látszik. Meg amit a közlemény rovatba írt. Ha oda azt írja "ajándék" vagy " a jóistenke küldte" akkor ez látszik, meg a számlaszáma. A küldő NEVE nincs megjelenítve. És a GDPR miatt nem is biztos, hogy a bank elárulja neked, ha bemégy érdeklődni. Persze visszaküldheted, visszafordíthatod a pénzt, hogy biztos tévedés, meg ilyesmi. De a küldő nevéhez automatikusan nem férsz hozzá, ha lóvét kapsz valakitől utalással...

2020. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

Kp befizetéskor se mindenhol írjak be a közleménybe.


Igen, pénzmosás gyanús lehet, na de nem 5000ft esetén! :)

2020. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ezt én értem, hogy azonosítani kell magamat a személyim által.

Nem is szeretném ezt kikerülni, de én csak 5000 Ft-ot tudok adni, annak akinek ismerem a bankszámla számát.


Igen, elég sokat hallottam a médiában arról, hogy a pénzmosás miatt szigorúbbak a feltételek.


Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek.

2020. jan. 17. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!