Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi bankba érdemes rakni...

Külföldi bankba érdemes rakni pénzt, mondjuk svájci állampapírba, hogy ne itthon tároljam a pénzt?

Figyelt kérdés
infláció követés + rendes kamat, ez érdekelne engem
2020. jan. 18. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Svájcba amikor utoljára néztem negativ kamat volt. Amúgy mindegy melyik bankba van a lényeg a valuta.
2020. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Hát, szerintem nem igazán. :D

2020. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Külföldi bankba akkor érdemes tenned, ha előre látod, hogy a forint hosszútávon tovább gyengül olyan mértékben, hogy az árfolyam-nyereséged ellensúlyozza ahogy előttem is írták a negatív kamatot, a számlafenntartási költségeket, az esetleges átutalási költségeket és az átváltásból adódó veszteségeket és még ezen felül a magyar inflációból adódó veszteséget.


Igazából ezek nélkül államkincstárban nyitott ingyenes értékpapírszámlán MÁP+-t vagy olyan állampapírt érdemes venni, ami inflációkövető.

2020. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Rendes" banki kamatok nincsenek.


Mivel lennél előrébb egy külföldi bankkal? Ez csak akkor merül fel, ha a vagyonod a magyar állam elől el akarod titkolni, vagy azzal számolsz hogy a magyar bankok be fognak dőlni és nem biztonságosak. De nyithatsz CHF vagy euró devizaszámlát akármelyik hazai banknál is és tarthatod CHFben vagy euróban a pénzed, ugyanúgy fittyet hányva a forint romlására. Azt is megkockáztatom van ahol vehetsz svájci állampapírt ha annyira vonz a negatív hozam. A betéti kamatok ugyanúgy 0 körüliek lesznek bárhol, a jelenlegi gazdasági környezetben felejtsd el. Vagy veszel magyar állampapírt, akkor van kamat/inflációkövetés, cserébe forintban van a pénzed.

2020. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!