Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vásárlás, de hol...

Állampapír vásárlás, de hol (OTP, Államkincstár? )

Figyelt kérdés

Már idegesít egy ideje, hogy a megtakarított pénzem csak áll egy folyószámlán az OTP-nél és szép csendben inflálódik.

Elhatároztam, hogy állampapírba fektetnék (kb. 8 milliós értékben). Hol érdemes vásárolnom? Úgy tudom, hogy a Kincstárnál az értékpapír számla vezetése ingyenes. No de azzal lehet költségem, hogy én egy folyószámláról oda juttatom a pénzemet? Vagy ha utána vissza akarom rakni egy banki folyószámlára?

Az OTP-nél (vagy egy elméleti másik banknál) annyi lenne az előny, hogy (gondolom én) mindent a seggem alá tolnának és semmit sem kéne foglalkozni az egésszel. Lennének ott egyéb költségek?



2020. jan. 21. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kincstari szamlan tudsz bankkartyaval vasarolni, valamint sajat szamlara a kiutalas is ingyenes, szoval 0 koltsege van.

Egyeb banknal fizetheted a szamlavezetesi dijat, illetve ha a berakott penz utan meg koltseg, akkor azt is, mikozben semmit nem rak a feneked ala, amit az allamkincstar ne tenne.

2020. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelműen a Kincstárnál kell számlát nyitni. Ha bármilyen bankon keresztül veszed, akkor ennek szépen meg kell fizetned a díját, amit több lesz, mint bármilyen számlavezetési díj.
2020. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha pl. az OTP- nél van számlád, online, akár otthonról, fotelből is tudsz állampapírt venni, eladni. Ha lejár, kamatostul visszakerül a fő számládra.
2020. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
#2 Külön díja csak a TBSZ-nak van. A számlavezetési díjat meg így is, úgy is fizetni kell. Évek óta az OTP direkt-en keresztül végzem ezeket a dolgokat.
2020. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Számomra is ez ami nem világos, mert hiába ingyenes ott a számlavezetés, attól még ugyan úgy lenne banknál folyószámlám.

Tehát a számlavezetési díjon felül van valami költség a bankoknál, ami közvetlenül a Kincstárnál ne lenne?

2020. jan. 23. 15:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

OTP-nél a számlán levő állomány után számolják az értékpapírszámla díját, 8 millió esetén évi 17,600 Ft lesz a számlavezetési díjad. Itt a költségkalkulátor:


[link]


Fentiek miatt én is az államkincstárnál nyitottam számlát: nincs díja, ingyenes a kiutalás is. Kártyával a webkincstárban tudsz fizetni, ez olyan, mint egy netbank.

2020. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az OTP-ből az Államkincstárba 8 millió átutalása mennyi lenne?
2020. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Én adtam a 3-as választ. Nekem ingyenes, mert prémium ügyfél vagyok.
2020. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
En is premium vagyok, de ez mindegy, mert Allamkincstarban lehet bankkartyaval vasarolni, igy nincs koltsege.
2020. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Végül hogy vetted meg?
2022. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!