Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem jogtalanul jelölt meg...

Cetelem jogtalanul jelölt meg negatív adósként. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2018.oktober- november folyamán kettő törlesztővel késtem, csúsztatást nem engedtek. Decemberbe hívott az ügyintéző szerződés bontás, új törlesztő, kamatmentes fizetés. január 13- ig kellett befizetnem az előző törlesztőt 65 000 ft ot. Ami megtörtént. Február 13 tól havi 71 000 ft ami folyamatosan utalásra kerül. Nyár folyamán hitelkeretet szerettem volna beálítatni , ahol jelezték hogy negatív adósként szerepelek március végétől a khr ben a cetelem bank felől nem fizetés miatt. A khr ben a régi törlesztő van megjelölve. A bankot felhívtam, ahol közölték a nem fizetés miatt történt meg. Interneten, és otp bank felől utána jártam, elméletileg jelezniük kellett volna a felkerülésemet, a khr ben frissiteni kellett volna a törlesztőt, és elméletileg akkor kerülhetek fel ha elérem a minimálbért mint tartozás és onnan 90 nap után. Így bőven bele fértem volna, nem kellett volna felkerülnöm. Azt szeretném megkérdezni esetleg valaki járt e már így? Merre és hogyan fordulhatok ez ügyben ? És esetleg tudja e valaki hogy a havi vagy a heti vagy a napi minimálbért kell elérni? mert számomra ezt nem tiszta, és sajnos rossz bankot választottunk , mert az összes ügyintéző addig kedves még felveszed a pénzt utána meg tapló.
2020. jan. 22. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:
A havi minimálbér a mérvadó. Tégy panaszt a Cetelemnél, hogy vizsgálják ki, valóban jogosan kerültél e fel. A KHRes panaszokat 7 napon belül ki kell vizsgálniuk.
2020. jan. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!