Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan vàlaszadò aki...

Van olyan vàlaszadò aki jàrtas a kölcsönök rendezésében?

Figyelt kérdés

Rokkant nyugdíjas lettem.

A provident felé van még 263.000 ft.tartozàsom.


Vonhat le a bank az ellàtàsombòl bizonyos összeget?


Az eddigi két havi ellàtàst maradéktalanul megkaptam postai àtvétellel.


Persze van visszafizetési hajlandòsàgom részletekben.


Màsfél évig voltam rehabon aminek elkezdésekor jeleztem hogy bizonytalan ideig kezelésre szorulok.


Azòta nem kaptam tõlük semmilyen levelet,felszòlìtàst sem.


A lakhelyem is végleg megvàltozott.


Egyik nap bankszàmlàt nyitottam és ott a rendszer jelezte az említett kölcsön hàtralékot.


Bizonytalan vagyok,hogy a következõ àtutalàsoknàl megkapom az eddigi összeget vagy a szàmlàmròl automatikusan leemelnek valamennyit?


Ti hogyan jàrnàtok el az ügyben?

Ilyenkor a provident làtja,hogy van bevételem és levélben valò értesítés fizetés fellszòlìtàs nélkül vonhat le vagy érkezik valamikor hatòsàgi felszòlìtàs?


2020. febr. 2. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megnézted a szerződési feltételeket...???

Lehet, hogy nem azonnal küld fizetési felszólítást, viszont csilliós összeget rátesz késedelmi kamatként...

2020. febr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolom, hogy SOS vedd fel a Providenttel a kapcsolatot és állapodj meg velük valamilyen részletfizetésben, mert ha átadják behajtó cégnek, vagy eladják követelés kezelőnek, vagy végrajtást indtanak, atz már a sokszorosa lesz a tartozásnak és igen, a rokkant nyugdíjból is lehet végrehajtani.
2020. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A bank nem vonhat az ellátásból. Letiltást kizárólag végrehajtó adhat ki (törvényszéki, adóhatósági, önkormányzati, önálló bírósági stb.). Maga a folyósító szerv a jogalap nélkül felvett ellátást visszavonhatja végrehajtó nélkül is.


Közös szabály: Nyugellátásból tiltani/levonni, 33 %-ot lehet, kivéve ha gyermektartásdíjról, vagy jogalap nélkül felvett ellátásról van szó. Akkor 50 %-ig terjedhet a levonás, valamint akkor is, ha több jogcímen van tartozása az illetőnek (többeknek tartozik).


A bank is úgy vonathat az ellátásból, ha végrehajtást kezdeményez. Akkor egy bírósági végrehajtóhoz kerül az ügy, aki már kiadhat letiltást a nyugellátásra, amit az a bank fog megkapni, akinek tartozol. A végrehajtónak is vannak díjai, elég magasak. Nem éri meg, megvárni ezt a fokozatot.

A bankszámlát is a végrehajtó inkasszálhatja.


Viszont ha nem rokkant nyugdíjat, hanem rokkantsági járadékot kap, az mentes a végrehajtás alól, abból tiltani nem tudnak.

2020. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ha eddig még levelet sem kaptam felszòlìtàs gyanànt akkor nem vonhatnak le gondolom mert a levonàsròl,hàtralékròl még nem tàjékoztattak.


Jòl gondolom,hogy elõször a providentnek kell figyelmeztetnie levélben hogy fizessem meg a tartozàst?


Ha eddig még levélben és telefonon sem kerestek meg, nem vonhatnak?

2020. febr. 2. 13:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azòta nem kaptam tõlük semmilyen levelet,felszòlìtàst sem. A lakhelyem is végleg megvàltozott."


A bank hivatlos felszólító levelet arra a címre küld, amit Te anno megadtál a szerződésben állandó lakcímként, tehát ezek alapján honnan tudod, hogy nem kaptál leveleket és miért erre vársz?

2020. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Onnan tudom,hogy az a szüleim lakhelye,màr elköltöztem és be vagyok jelentve új lakcìmemre.


Õk pontosan figyelik és àtvesznek mindent ami arra a cìmre érkezik de a providenttõl nem jött semmi azòta.

2020. febr. 2. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
50 % ig vonhatjak a rokkantnyugdijbol is. Biztos informacio. Nekem is vontak. Egyszer incassoztak a szamlat. 260 000 ft bolt 20 000 at adott ki a bank engedelyre 240 000 a tartozasba ment
2020. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem.De mi van olyankor amikor még felszòlìtàst sem kaptam és egy levelet sem?
2020. febr. 2. 16:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne ezen lovagolj, hogy nem kaptál felszólítást, mert az is lehet, hogy küldtek, csak épp a postás nem dobott be értesítőt (akár egy fizetési felszólítás), akár visszafordult a levél - de ettől még a mai jogszabályok szerint a levél kézbesítettnek minősül! - hiába figyelik a szüleid.


Ha átadják a tartozást követeléskezelőnek, és továbbra sem fizetsz, akkor végrehajtásra kerül a sor - de akkor már nem 263 ezer ft lesz, hanem akár 350-400 ezer ft is a munkadíjakkal és a kamatokkal együtt!!


Kérdező, hallgass arra a hozzászólóra, aki azt írta: SOS vedd efl a kapcsolatot a Providenttel - mert hidd el, nem fogják "elfelejteni" a tartozást, viszont, ha nem jelentkezel, magad alatt vágod a fát, mert egyre többet kell majd visszafizetni.


Még valami: ha már átadták végrehajtónak, akkor nyugodtan inkasszálhatják a számládat és mivel ez NEM NYUGDÍJ, így simán vonhatnak/tilthanak belőle, 33 %-ot.


Szóval SAJÁT ÉRDEKEDBEN keresd meg a Providentet és állj le egyezkedni velük - mert azt általában minden bank díjazza, ha együttműködő az ügyfél.

2020. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lakhelyed megváltozását közölted a providenttel…?

Ha jól tudom, heti törlesztés van, és személyesen jönnek a pénzért. Ha a "behajtó" nem talál a szerződésben szereplő címen, eleve rosszindulatot feltételezhetett, azaz: az ő szemükben meglógtál a fizetés elől. Ez pedig simán okot adhat nekik, hogy egy követelésbehajtó cégnek átadják az ügyedet.

2020. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!