Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel esetében ez hogy...

Diákhitel esetében ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Van diákhitel1 tartozásom,lassan 4.hónapja,hogy államvizsgáztam és nem dolgozok jelenleg,mert tanulok a nyelvvizsgára.

Ebben az esetben ha nincs munkaviszonyom mi a teendő? Mennyit kell majd utalni?



2020. febr. 5. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem... Miért nem a Diákhitel központot keresed meg ezzel?


[link]

2020. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még mielőtt valaki belekötne: igen, olvastam, hogy diákhitel 1-et vett fel a kérdező, de véletlenül a 2-nek a törlesztését linkeltem be, ami pont ugyanúgy működik, mint az 1-esé. Szóval ilyen szempontból mindegy.
2020. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hali köszi a választ,de ezt olvastam èn is és nincs benne a kérdésemre a pontos válasz....
2020. febr. 5. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Istenem, ne haragudj, de most kiakadok: TÉNYLEG ENNYIRE KÉPTELENEK AZ EMBEREK BÁRMIT ELINTÉZNI????


Odaírtam az egyes válaszomban, hogy miért nem a Diákhitel központot kérdezed meg? Belinkeltem az oldalt is - basszus, annyit kellett volna csionálnod, hogy letekersz a lap aljára, ott a telefonszám, felhívod a számot és már régesrég tudnád a választ.


Komolyan egyetemi végzettséggel nem jut el valaki idáig, hogy elintézzen egy ilyen egyszerű ügyet?

A SAJÁT ÜGYÉT!! Nem, ehelyett másoktól, vadidegen emberektől várja, hogy majd valaki megmondja, mennyit kell fizetni?

2020. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Reménykedtem benne hogy tudja valaki a választ itt és ezért tettem fel a kérdést.Nyilván megkeresem majd őket.Azért köszi bunkókám.További jó bunkózást kívánok! És ne válaszolj rá vagy jelentelek.
2020. febr. 5. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod a 4. hónaptól fizetned kell ha van munkád ha nincs. Egyébként a jövedelemhez igazítják de ha az nincs akkor azt hiszem a minimálbér egy bizonyos százaléka lesz a törlesztőd.
2020. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2020. febr. 8. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Nos, kérdező, nyugodtan jelentsél, mert válaszolok.

2 nap alatt megkaptad valakitől a választ, azt a választ, amit 5 perc alatt a Diákhitel központtól is megkaptál volna.


És most leírom, miért akadtam ki: mert PRÓBÁLTALAK "megtanítani" arra, hogy ne legyél másoknak kiszolgáltatva, a saját dolgaidat Te intézd (ráadásul lényegesen gyorsabban), ugyanis korunk sajnálatos jelensége, hogy mindent készen az emberek elé tálalnak - így azok képtelenek egy ügyet elintézni, ne adj Isten, bizonyos dolgokat megoldani, mindig csak azt várják, hogy MÁSOK megoldják a problémáikat.


Ismered azt a mondást, hogy "ne halat adj, hanem tanítsd meg halászni"?

Most halat kaptál, és legközelebb ugyanolyan "éhes" leszel, de nem tanultál meg halászni.

Ha megtanultál volna halászni és nem besértődsz, akkor felhívod a Diákhitel központot és ne adj Isten, még az is előfordul, hogy a Te ügyeidet TE intézed és TE segítesz saját magadon.

Kérlek, csak egy másodpercig gondolkodj el azon, amit írtam.

2020. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!