Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi bankkártya és bankszá...

Külföldi bankkártya és bankszámla igénylése Magyarországról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy tud valaki olyan lehetőségről amivel külföldi bankkártyát és (hozzá tartozó számlát) lehet igényelni/nyitni Magyarországról? Ami fontos, hogy mindezt távolról. Tudom, elég abszurdnak hangzik, de manapság a crypto-k világában szinte bármi elképzelhető.


Egészen pontosan egy olyan lehetőséget keresek amivel paypal-ról származó pénzzel úgy lehetne fizetni, esetleg KP-t felvenni, hogy az ne érintse a magyar bankrendszert.

Crypto megoldás is szóba jöhet.


Köszönöm!



#fizetés #bankkártya #magyar bankrendszer
2020. febr. 17. 03:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Revolut, Transferwise. De ha NAV elol akarod rejtegetni, mar a Paypal-nal elbukik...
2020. febr. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leopay.eu
2020. febr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leupay, Transferwise, Revolut, ezek mind adnak EU-s számlát. Ha NAV elől rejtegeted, a Leupay ki is esett, az ő honlapjukon már olvasható, hogy CRS törvény (automatikus adatcsere) szerint jelentik a külföldi ügyfelek számláit az illetékes adóhivataloknak.

A másik kettőnél is szerintem csak idő kérdése.

A magyar Paypal accountról viszont ezekre a számlákra nem utalhatsz pénzt. Csak magyarországi forint vagy amerikai dollár számlát csatolhatsz. (A Transferwise USD számláját nekem nem sikerült.)

2020. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Leopay tavaly nyáron lett hackelve hivatalos értesítés szerint.Minden adat szivárogtatásban érintett tulaj kapott értesítést róla a Navtól januárban, miután a bolgárok átadták az adatokat nekik. Azóta szigorították az ellenőrzést hatósági szinten is.Nekem is ott van 4 számlám 3 devizanemben. A Nav is látja január óta őket. De ettől még magyar bankrendszert nem érint a rajta történő pénzmozgás.
2020. febr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, magyar bankrendszert nem érint. A kérdés az, a kérdező mi célból szeretné ezt elkerülni. Mert ha jövedelmet rejtegetne, arra a Leupay nem jó.
2020. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra valóban nem. Viszont jóval olcsóbb egy magyar devizaszámlától.
2020. febr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Revolut


pont erre van kitalálva.

2020. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!