Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlát csoportos beszedési...

Számlát csoportos beszedési megbízással érdemes fizetni, vagy más módon? (például iCsekk alkalmazás, dijnet.hu, simple.hu stb)?

Figyelt kérdés
Csoportos beszedési megbízással éri meg jobban fizetni a számlákat, vagy egyéb módokon? (iCsekk alkalmazás, [link] esetleg [link] oldalakon keresztül? Melyik szolgáltatás mire jó, ezen utóbbiak csak akkor jók, ha csak csekken lehet kiegyenlíteni aszámlát?

2020. márc. 1. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a legtöbb számlát a szolgáltató oldalán fizetem bankkártyával - ingyenes és kényelmes megoldás.


Biztosan jönnek majd olyanok, akik a csoportos beszedésre esküsznek - kinek, mi a jó... :-)

2020. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csoportos beszedési megbízást azért tartom jónak, mert nem kell fejben tartani, hogy "jajj mi a határidő" Nem tudom a másik két szolgáltatás az mikor, milyen esetben jó (díjnet, iCsekk).
2020. márc. 1. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok semmi mellett vagy ellen érvelni, de én szeretem a kezemben tartani a számlák rendezését. Pl. egy végszámla leolvasásnál, amikor akár 20 ezer ft is lehet a kifizetendő egy gázszámlánál pluszban, akkor ne vonja le tőlem, hogy aztán egy fél hónapban esetleg ne tudjak kajálni - majd én kifizetem, ha tudom..., Ha 2 héttel vagy 1 hónappal később, akkor úgy.

Persze ha Neked nem okoz nehézséget akár egy 20-30 ezer ft-os plusz számla levonása, akkor nem szóltam :-) (ez csak az én szempontom)

2020. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy én sem tartom fejben, hohy mikor mi a határidő: 10.-e környékén kifizetek mindent, amikor már megjött a pénz. Ha valaminek mondjuk 5.-e a határideje, akkor, ha engedi a pénztárcám, 1 hónappal előre fizetek (pl. villany, gáz, stb), ha nem engedi, akkor meg 10-én kifizetem: arra az 5 napra ilyen 1 ft kamatokat szoktak számolni, amit aztán nem is nagyon tud kezelni a rendszerük :D
2020. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindenképpen fontos lenne az elektronikus számlabefizetés.
2020. márc. 1. 10:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a bankod nem von dijat a csop beszedesert akkor jo az. Ha penzt szamit fel erte akkor meg inkabb fizetem bankkartyaval ingyen.


En dijnetet hasznalok, amikor megjona fiz emlekezteto akkor szoktam befizetni. Ami ott nincs azt meg beallitottam csoportosra.


Pl Digi 2 honapra elore kuldi a szamlat, emlekeztetot nem kuld, de amint lejart tudnak kuldeni felszolitot a szemetek, elore nem. Igy nem kell foglalkoznom veluk.

2020. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A csoportos beszedés kényelmesebb, de általában van egy díja. Ha kártyával fizeted, az macerásabb, viszont szinte kivétel nélkül ingyenes. A határidő szerintem nem releváns dolog. Előbb-utóbb ki kell fizetni, vagyis lehet akármennyivel is előbb, tehát pl amikor a számla megérkezik, és akkor nem felejti el az ember. A bankszámlák esetében általában úgysem a rajtuk ülő pénz, hanem a rákerülő pénz után kamatoznak (ha kamatoznak egyáltalán), tehát ebből a szempontból is tökmindegy a mikor (persze a "szolgáltató ne használja az én pénzemet" butaságra nincs orvosság). Sokan ódzkodnak az internetes kártyás fizetéstől a biztonság miatt, de ez meg leginkább rajtuk múlik (azaz hogy ők maguk mennyire viselkednek bután az interneten, és mennyire lehet őket átverni).
2020. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyrészt csoportossal fizetek. Ezen kívül van amiről csekk jön, ezt pedig a bankom saját mobil appjában qrkódon keresztül.
2020. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3% cashback mellett naná, hogy kártya.
2020. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barnabas333 ***** válasza:
Digi és közös költség csoportos, többi díjnet. Az áramot meg sehogy, mert veszem kpra amikor kevés van...
2020. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!