Ha nem használom az OTP bankszámlát amire a fizetést utalják muszáj megszüntetnem a kártyát a banknál?

Figyelt kérdés
Kint dolgoztam Magyarban.De közben ott hagytam az állást és haza költöztem.Átutalták a fizetésemet is.Többet erre nincs szükségem a bank kártyára.De hagytam rajta 1000 Ft a kártyán.Muszáj a bankhoz bemenni hogy megszüntessék vagy hagyjam a fenébe?Szerintem ha nincs átutalás vagy kézpénzt felvétel akkor nem vonhatnak le semmit.Vagy is is?
2020. márc. 5. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem szünteted meg, és nem is fizeted, akkor tartozásod keletkezik, amit behajtanak majd.


Szóval igen, szüntesd meg.

2020. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem használod a bankszámlát, akkor is levonják havonta a havi számlavezetési díjat. Ha nem elég a számlán a pénz, akkor mínuszba viszik a díjakkal és tartozásod keletkezik. Ezt követelni fogják tőled.


Bankkártya: ha nem használod, akkor is levonják az éves díjat. Amikor pedig lejár a kártya, akkor újat készítenek. Az 1000 forint, amit rajta hagytál, nem sok ideig elég.


Szóval kérdezd meg az OTP-t, hogy hogyan tudod a számlát megszüntetni (és ezzel a bankkártyát is) úgy, hogy nem tudsz személyesen bemenni egy OTP bankfiókba.


Ezen az oldalon tudsz üzenetet küldeni, és vagy visszahívnak, vagy e-mailben válaszolnak:

[link]


Ha telefonon szeretnél érdeklődni, ez a telefonszám: +36-1-3-666-666

2020. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kint dolgoztam Magyarban....és haza költöztem"


Mégis melyik országról beszélünk, hová költöztél haza?


"De hagytam rajta 1000 Ft a kártyán."


Nem a kártyán hagytad a pénzt, hanem a hozzá tartozó bankszámlán. A bankszámlához általában tartozik számlavezetési díj - kivéve, ha OTP Junior számlád van, mert itt pl. ingyenes a számlavezetés.


Épp ezért nem ártana tudni, hogy milyen számlacsomagod van, mennyi a számlavezetési díj, mert ennek függvénye, hogy meddig elég az az 1.000 ft.


Pl. ha Junior számlád van, akkor egyáltalán nem szükséges megszüntetned a számlát (és a hozzá tartozó kártyát), mert ingyenes a számlavezetés.


Ezzel szemben, ha rendes "felnőtt" számlád van, akkor a rajta hagyott 1.00 ft még 2 hónapig sem elég, mert jó eséllyel 500 ft felett van a számlavezetési díj. Ezt akkor is felszámítják, ha nem használod a számlát (kártyát) és bizony tartozásod keletkezik, amit aztán, ha sok összegyűlt, átadnak a követeléskezelőnek, később a végrehajtónak és aztán megpróbálják behajtani. (akár határon keresztül is)


Szóval nem, ne hagyd, hanem járj utána és ha nincs szükséged rá, szüntesd meg.

2020. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!